Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki adna tippeket, hogy...

Pici Démon kérdése:

Valaki adna tippeket, hogy hogyan írjak angolul fogalmazást, egy olyan személyről, akit szeretek? Vagy belinkelni olyan oldalt, ahol találok segítséget?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen úgy csinálnám, hogy először is kiválasztanám azt a személyt,a kiről szeretnék írni. Ha ez megvan, akkor bemutatnám, ha rokonom, hogy milyen rokonságban állunk egymással.Ezek után bemutatnám külső és belső tulajdonságai alapján a személyt.
2010. nov. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1., My favorite actor/singer/politician/.. is .....


I like him/her because....

I first saw him/her/listened to a song of hers/went to one of her concerts/ read his book.., when.. It had a great affect on me..


vagy I like her music,because it's cool/popular/realistic/comforting/consoling.. It gives me hope, it helps me relax..


2, background of your artist:


- was born...

- started singing/acting.. at .. when ... It became an immediate success...

- she now has 20 albums/has starred in 23 films, has her on TV show/ has given many interviews...

- married? single? ever been divorved? children - do they want to follow in her footsteps..

- family backgrounds: e. g. father was a singer too..



3, favorite work:


- a song

- a film

- a book


what's it about? why do you like it?



Kb ilyesmikről lehet írni, jó sokat.. Remélem kezdésnek eleget írtam, ha kell még segítség, írj! :)

2010. nov. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nem tudom, neked milyen szinten kell írni? Alap vagy közép? Amit linkelek, inkább középfok:

[link]

Ezen az oldalon egy példa fogalmazás van, amit a szerző a nagypapájáról írt. Ha ilyen szinten tudsz már angolul, akkor biztos ad ötleteket neked is.

2010. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második válaszolónak ... ilyen segítségekre és ötletekre gondoltam . :) A harmadik válaszolónak is köszönöm a segítséget , de nekem alapfokú segítségre van szükségem :/
2010. nov. 23. 20:07
 5/7 A kérdező kommentje:

Kb ilyesmikről lehet írni, jó sokat.. Remélem kezdésnek eleget írtam, ha kell még segítség, írj! :)


Szerinted ez a válasz hasznos.


A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:02

Ha nem jelent gondot írnál olyan példákat mint előzőleg , csak inkább olyanokat ami a tulajdonságaira , és kinézetére vonatkozik ??? Elölre is köszönöm :)

2010. nov. 23. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:

78%-os vagyok:


személyről írhatsz:



- who? how old?

- relationship (father, cousin, friend)

- how long have you known him/her?

- why you picked this person, why you like him/her


- Does that person set a good example for you? how?

- characteristics (friendly, kind-hearted, generous,)

- look


- What does he/she do?


- A story (he/she's a doctor.. saved someone's life/ has done volunteer work/ helps me, others/ takes care of their family..)

2010. nov. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

külső tulajdonságok pl:


- fat/slim/slender/plump/athletic

- eye colour/glasses/contact lenses/had eye surgery?

- skin tone

- clothes usually worn

- style

2010. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!