Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz nyelv elsajátítása...

Az olasz nyelv elsajátítása mennyire nehéz latin- és franciatanulás után?

Figyelt kérdés

Évekig tanultam latint, franciául B2-es nyelvvizsgám van. (Ezenkívül angol C1-em és német B2-m is van, nem túl sok energiabefektetéssel, úgyhogy relatíve könnyen tanulok nyelveket.)

Olaszul egy szót sem tudok, de mostanában megtetszett, így kedvem támadt ezt is tanulni. Szerintetek ennyi "előtudással" mennyire lenne nehéz nulláról eljutni egy B2-es szintre mondjuk?



2022. júl. 14. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Így szerintem fél év alatt issikerülhet, de akkor minden nap kell vele foglalkozni. (Most csak arról beszélek, hogy maga a nyelvvizsga sikerüljön, nyilván a magabiztos használathoz több idő is szükséges.)
2022. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
100%

Egyik német ismerősöm mondta: "Italienisch lernt man beim Eis essen."

Ilyen előfeltételekkel semmi nehézséget nem fogsz találni a nyelvben, gyerekjáték lesz.

2022. júl. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én tanultam minimális latint, minimális franciát, és az olaszba nem tekintettem bele, de úgy gondolom, hogy ezek után komoly nehézséget nem okozna. Hogy mennyi időbe telne, az nyilván attól is függ, hogy hogyan kezdenéd el, mennyi időt tudsz rászánni.
2022. júl. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!