Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan vegyem magam rá a...

Hogyan vegyem magam rá a franciatanulásra?

Figyelt kérdés

Munka után nagyon fáradtnak érzem már magam a tanuláshoz, előtte nincs időm, így is 5-fél 6 körül kelek már, hamarabb nem menne.

Munka közben szoktam neten keresgélni hallgatnivaló anyagokat, de nehéz úgy koncentrálni, hogy egy csomóan beszélnek körülöttem....

Nem alapoktól tanulnám, és a könyvből is egy olyan részhez értem, aminek a nyelvtana elég nehéz.

Járnék magántanárhoz, de annyira drágák. A tanfolyamot pedig próbáltam, de az az én szintemen nem jó - angolból úgy voltam tanfolyamon, mikor már elég jól beszéltem, akkor jó volt, mert nem féltem megszólalni, de am meg, mivel a francia még nem megy olyan jól, nem oldódok fel olyan könnyen, így kevesebbet szólalok meg, és rá sem vagyok kényszerítve....



2012. júl. 19. 16:55
 1/6 webnyelv ***** válasza:
Mi az a nehéz nyelvtan, amihez most értél?
2012. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen szinten vagy most kb.?

Ha dolgozol, gondolom, már felnőtt vagy te is.


Nekem ugyanez a problémám, azért kérdezem.


30/N

2012. júl. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 webnyelv ***** válasza:
Útközben hallgathatsz mp3-on francia hanganyagot.
2012. júl. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ:

1. Okvetlen gondold át hogy milyen hasznát veheted majd, és ezt vessd össze a befektetett szellemi munkával.

2. Tudatositsd magadban, hogy mi a célod vele. Tehát ha pl. francia nyelvterületre akarsz kimenni dolgozni, vagy olyan munkát végezni ahol szükségez az ilyen irányú nyelvtudás, akkor lehet pl. a jobb munkalehetőség egy motíváció.

Szerintem minden nyelvtanulásnál kell egy alapmotíváció, ami miatt tanuljuk az adott nyelvet, ill. egy célkitűzés.

De persze célkitűzés egy nyelvvizsga is lehet. stb.

2012. júl. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

a subjonctif-nál akadtam el, bár még azon kívül is lenne új nyelvtan, de már elkezdte a nyelvkönyv ezt is és lusta vagyok bemagolni megint egy csomó új ragozást. ráadásul mivel egyedül tanulnám a nyelvet gondot okoz a használata is, a megértése. ugyanez volt a spanyollal is, ott sem tudom rendesen használni ezt a formát, mert senki nem volt, aki rendesen elmagyarázta volna....

régen azért akartam tanulni, mert tetszett, aztán gondoltam, hogy a kinti munka miatt, most esetleg, hogy itthon még egy plusz nyelvvel többre mehetnék, de annyira már ez nem motivál, mert kevés helyre keresik a franciát.

próbáltam útközben francia szöveget hallgatni, de nem tudok koncentrálni nagyon még úgy sem :((( több akaraterő kellene!!!!

2012. júl. 24. 11:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Melyik könyvből tanulsz?

Felvehetnénk esetleg egymással a kapcsolatot, hogy online segítsük, motiváljuk egymást?

Én is dolgozom, és jelenleg nincs konkrét erős motivációm a franciához, viszont már az is segíthet, ha a nehezebb részeket megbeszéljük kölcsönösen.


Ha gondolod, írj!

30/N

2012. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!