Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy szerezzek pluszpontokat,...

Hogy szerezzek pluszpontokat, ha nem megy a nyelvtanulás?

Figyelt kérdés

idén 7 ponttal többet kellett szerezni az általam kinézett szakon, mint tavaly.

idén: 97 pont, tavaly: 90 pont. (mesterképzés)


idén nem mentem el felvételizni, de figyeltem a pontokat.


jelentkeztem diszkalkulia vizsgálatra, de azt mondták, már felnőttkorban ez nem megállapítható, és nem adnak róla papírt.

pedig fél tucat alkalommal buktam meg matekból korábban.


a diszkalkulia és a nyelvtanulás között összefüggés van, még ha nem is olyan szoros, mint a diszlexiásoknál, de szintén nehéz.


mivel nem kaptam erről papírt, így pluszpontot sem, pedig 8 pontot ért volna.

viszont nyelvvizsgára sem kapok pontot, mert nem tudom megtanulni, nem a szorgalmon múlik v. a módszeren, tényleg nem megy.



most mit tegyek?


2022. júl. 21. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
legyél terhes agy nyerd meg az olimpiát... vagy ne menj el mesterre, csak magyarázd még magadnak tíz évig, hogy az öndiagnosztizált diszkalkulia tehet róla, hogy nem tudsz nyelvet tanulni. vagy keress tovább, próbálj ki még több iskolát, még több nyelvtanárt, olvass arról, hogyan lehet diszesként tanulni és diszeseket oktatni, és tanuld meg azt a nyelvet.
2022. júl. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1 miért vagy gané?

mondom azt mondták, h. vélelmezhetően diszkalkuliás vagyok, végigcsináltam egy eljárást az elte-n, de nem tudják ezt felnőttkorban megállapítani.

2022. júl. 21. 23:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Diszkkuliás voltam középiskolában és még matekból is fel voltam mentve (nem érettségiztem belőle). Ha nekem ilyen háttérrel sikerült egy angol nyelvvizsgát csinálnom akkor neked miért ne sikerülne.


Nagy valószínűséggel vagy a tanulási módszereddel vagy a nyelvtanároddal van a probléma.

2022. júl. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként, a diploma megszerzéséhez kötelező egy nyelvvizsga, és már nem fogadják el az ilyen könnyű nyelveket, mint az eszperantó vagy lovári nyelv. Ha nem megy a nyelvtanulás, akkor teljesen felesleges időt, pénzt fektetni diplomába, mert azért minden helyen előbb-utóbb kelleni fog a diploma papírja, és tudtommal ezalól nem kivétel a mesterképzés sem. Örülj, hogy alapképzésben tudtál kapni egy diplomát nyelvvizsga nélkül, gondolom a covidos amnesztiának köszönhetően, de ez már nincs, tehát ha még be is jutnál a felvételinél a pontoddal és el is végeznéd, nincs meg a nyelvvizsgád a papír megszerzéséhez, így igazából teljesen felesleges. Egyébként, én is nagyon-nagyon sz*r voltam matekból, korrepetálás ellenére, nekem javasolták gyerekként, hogy menjek el ilyen vizsgálatra, de úgy voltam vele, hogy életem végéig hordoznám ezt egyfajta fogyatékosságként, ha így érettségiznék le és jutnék be egyetemre, és nem mentem el ilyen vizsgálatra, lett egy 40%-os matekérettségim, és az egyetemen is sikerült nagyon nehezen a matekos tárgyakat megcsinálni, persze nyilván nem reál vonalon tanultam tovább. Van 2 nyelvvizsgám, érettségiig szedtem össze mindkettőt, és a német kifejezetten jól ment, angolt 3 évig tanultam, napi 50 kifejezést próbáltam megtanulni, enélkül nem feküdtem le, folyamatosan bújtam a nyelvtani a könyveket, hogy bepótoljam a lemaradást. A módszereddel, kitartásoddal lehet baj, mert azért nyelvet ha lassan is, de lehet tanulni. Érdemes tanárral tanulni, videókat nézni, ha önállóan nem megy.
2022. júl. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3. ne általánosíts, azért mert neked sikerült, nem alap, h. mindenki másnak is, ezzel leegyszerűsíted a problémát.


4-es látszik nem ismered a vonatkozó jogszabályokat, ui. akinek részképességzavara van, felmentést kap a nyelvi követelmények alól törvényileg.

2022. júl. 22. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!