Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ma Magyarországon melyik a...

Ma Magyarországon melyik a legkönnyebben letehető B2-es nyelvvizsga angol nyelvből?

Figyelt kérdés

Az MA diplomámhoz kellene angol B2, mivel másik nyelvből van egy, amit az érettségi oklevéllel kaptam meg. Szóval csak angol lehet a második (mondjuk ez nem is gond). Egyszer egy szintfelmérőt csináltam, ahol az jött ki, hogy A2 a jelenlegi tudás szintem. Igazából fontosnak tartom az angolt, meg a szakszövegeket értem már, viszont úgy vagyok ezzel, hogy biztosra szeretnék menni és a lehető legkönnyebben csinálni. Egy egyetemi felkészítő kurzusra tervezek járni ősszel ami a nyelvtanra koncentrál (szerintem a legbölcsebb most a B1 szintű, hogy ne legyen egyből túl nehéz), illetve előfizettem egy másik helyen online órákra, ahol a beszédkészséget fejlesztjük. Második félévben miután ezen túl vagyok kb az elején szeretném az írásbelit csinálni és nem sokkal később a szóbelit (ez a félévem tényleg laza amúgy, kb semmi órám nincs), illetve párhuzamosan, ha már van lehetőség két egyetemi nyelvi kurzusra egy szókincsfejlesztő kurzust néztem ki. Szerintetek ez a terv mennyire jó, min lehetne változtatni, jobban csinálni?

Ti mit ajánlanátok? Melyik nyelvvizsgát?



2022. júl. 24. 00:10
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a LanguageCert jött be a legjobban. Egyből sikerült a szóbeli és az írásbeli is.

Nagyon korrekt feladatok vannak, a listening is egyszerű.

2022. júl. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Én a Corvinusnál próbálkoztam. Írásbeli alatt lehetett használni szótárat, így az ismeretlen szavak sem jelentettek gondot. A magnó része számomra nehéz volt bár nekem ez a gyengepontom, a szóbeli viszont meglepően könnyű.
2022. júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Ezt kimondottan egyetemistákra fejlesztették ki, hogy a diplomához minél fájdalommentesebben meglegyen a nyelvvizsgájuk:

[link]

2022. júl. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Euroexam
2022. júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Az Euroexamet csak azért mondják sokan a legjobbnak, mert az reklámozza magát a legagresszívabban, ezért azt ismerik a legtöbben.
2022. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
A1
2022. júl. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

Igen, sokak szerint a dexion a legegyszerűbb.

Az Euro a vizsgáztatók szerint jól méri a nyelvtudást, tehát, ha valaki A0 szinten van, akkor ne azt válassza.

2022. júl. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

"Az Euro a vizsgáztatók szerint jól méri a nyelvtudást"

Nem nagyon hinném, hogy van olyan nyelvvizsga, amelyik a vizsgáztatók szerint nem jól méri a nyelvtudást...

2022. júl. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16%
#8, de ez csak azért van, mert olyan éktelenül primitív vagy, hogy nem tudsz elképzelni igen egyszerű élethelyzeteket mint például a párom és két rokonom is több rendszerben vizsgáztatott, és rajtuk keresztül barátok lettünk további kettővel, és miután a párommal egyszer erről beszélgettünk alkalomadtán megkérdeztem a többiek véleményét, ami ugyanaz volt.
2022. júl. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%
Az aztán a reprezentatív adat! :)
2022. júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!