Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 év alatt van -e esélyem...

1 év alatt van -e esélyem megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Jelenleg csak az alapokkal vagyok tisztában, tehát az A1-es anyaggal kb.


A kérdésem, hogy reális -e az a cél, hogy 1 év alatt megtanuljak angolul, tehát jövő augusztusra? Jövő augusztusban mindenképpen szükség lenne rá, mert külföldre mennénk nyaralni, meg amúgy is fontos az angol.


Napi 1 óránál többet nem tudok foglalkozni vele, és valamelyik fizetős tanfolyamot vásárolnám (pl. Go Angol).


1 év tanulás, napi 1 órával, elegendő -e a B2-es szinthez legalább?


2022. júl. 24. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Hacsak nincs valami istenadta tehetséged a nyelvtanuláshoz, akkor napi 1 órával kezdő szintről szerintem kizárt dolog helyesen, magabiztosan megtanulni angolul B2 szinten 1 év alatt, de nyaraláshoz elég lehet. Javasolom az ilyen nyaralással és segítséghívással, utazással járművekkel, szállással, betegségekkel kapcsolatok kifejezések megtanulását, tehát amikre szükséged lehet hirtelen akármilyen szituációban. Nekem annak idején azt mondták, hogy sok tanulással 2 év a kb. nulláról az angol középfok, én mondjuk nyelvvizsgára gyúrtam, de 3 év után sikerült csak, és azt is úgy, hogy nem magabiztosan. Javarészt önállóan tanultam, de jártam tanfolyamra és jártam magántanárhoz is.
2022. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Napi egy óra nem valami sok. Ha körülveszed magad az angollal, akkor van esélyed. Nem tanulásra gondolok, hanem ténylegesen angolban élésre. TV-t nézel angolul, könyvet olvasgatsz angolul (akkor is, ha még az elején csak 10%-át érted majd), neten angolul olvasgatsz, videókat nézel, levelezel...


Attól, hogy egy tankönyvvel leülsz napi egy órát szavakat magolni meg nyelvtani táblázatokat biflázni, garantáltan nem jutsz egy év alatt semmire.

2022. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, de több angol tanulás nem igazán fér bele az időmbe egyszerűen, csak nehezen, dolgozom is mellette.


Talán maximum 2 órát tudnék rászánni naponta, de az nagyon a maximum. Természetesen nem szavakat magolok, hanem keresek egy normális online tanfolyamot, ami fel van építve kezdő szinttől kezdődően.


A film és angol sorozatnézés egyébként mennyit segít?

Magyar felirattal biztos hogy nem segít semmit, ugyanis film- és sorozatfüggő vagyok, 10 éve gyakorlatilag, és legtöbbször eredeti nyelven, magyar felirattal néztem a filmeket, sorozatokat, és semmi nem ragadt meg belőlük.

2022. júl. 24. 10:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"A film és angol sorozatnézés egyébként mennyit segít?"


Nekem rengeteget, én nulláról teljesen magamtól tanulom a spanyolt így, és olvasással.


Viszont semmilyen feliratot nem teszek rá, inkább olyasmit néztem először, amit már ismertem jól.


"legtöbbször eredeti nyelven, magyar felirattal néztem a filmeket, sorozatokat, és semmi nem ragadt meg belőlük."


Pont a felirat miatt. Fogj egy sorozatot, amit már kívülről tudsz, állítsd angolra, és le a felirattal.

2022. júl. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyenek ezek az online tanfolyamok, mennyire jók, szerintem kezdő szinten minden nyelv magántanárral tanulható a legjobban. És azt is úgy kellene, hogy ha hetente 1x vagy kétszer találkozol vele, annyi gyakorlást adjon, hogy a hét többi napjára azt a heti 1 max 2 órát kitöltsd. Szerintem nyelvtani alapok nélkül inkább rajzfilmekkel érdemes kezdeni, és akkor is percenként kb. kiírhatsz és lefordíthatsz szavakat. Az a baj,hogy így is egy nagyon passzív tudásod lesz csak, mert nincs kivel gyakorolnod a beszédet, kiejtést, és élesben nyaraláskor vagy eszedbe jutnak a megfelelő szavak, vagy nem. Persze, hogy angol szinkron-magyar felirat nem sokat segít, mert gondolom maximum szavakat értesz meg hallás után. Úgy érdemes nézni sorozatot, hogy először akkor magyar felirattal megnézed, utána meg angol felirattal, de ez szerintem kezdő szinten még mindig nem sokat ér relevánsabb szókincs és nyelvtan nélkül. Nem tudom mennyit szánnál a tanfolyamra, de én azt a pénzt inkább magántanárnak szánnám.
2022. júl. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amennyire a nyaraáláshoz kell, annyira bőven.

Ha a megtanulást az anyanyelvi szintre érted, akkor esélytelen.

2022. júl. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!