Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán nyelv, mi a különbség a...

Japán nyelv, mi a különbség a mite és a misete között? A "TE"-formát tanulgatom, de nem találtam erre magyarázatot.

Figyelt kérdés

A "misete" módjára légyszi írjon példákat, aki tanul japánul, suru, kuru, valamint 1. és 2. csoportbeli igék közül.


Mit jelent a mite, és mit jelent a misete? Miben tér el a használatuk?

Annyit tudok, hogy a mite ige a miru szótári alakból van. (Nézni.)


A TE forma több mindenre használatos, a "-TE iru" folyamatosságra utal, sok más esetben szíveségkérésre használják stb, ennyit tudok kb eddig a TE formáról.



2022. júl. 27. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

mite = nézd

misete = mutasd meg

2022. júl. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A misete a műveltető misaseru -ből eredne, a "te"-formával kombinálva? Aki tényleg tanul japánul és ért hozzá, légyszi, részletesen magyarázza el nekem, amiket kérdeztem. Előre is köszönöm.
2022. júl. 27. 21:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

miru= nézni

miseru= mutatni

Ezekből jön a mite (nézd), misete (mutasd) mint TE forma.

Ha ez nem az a válasz, amire kíváncsi vagy, akkor sajnálom nem értem mi a kérdés.

2022. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat! :) Bizonytalan voltam és vagyok abban, hogy a miseru ige a miru igéből ered-e, de akkor alappal voltam bizonytalan, mert akkor semmi köze a miru-höz a válaszod szerint? Mert akkor rosszul sejtettem.


Tehát a miru és a miseru: két teljesen más ige?


(Az merült fel bennem, hátha a miseru, az netán egy ragozott alakja a miru igének, de akkor lehet, hogy rosszul sejtettem ezt.)

2022. júl. 27. 23:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

 Azt nem mondanám hogy nincs közük egymáshoz hiszen az igető a mi ugyanazzal a kandzsival írandó: 見,

Valamint a jelentés is a szemmel történő érzékelésére utal.

2022. júl. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt sejtettem is. De ha jól értem, a miseru ige ugye nem a miru ige ragozott alakja? Mert ebben ez keltette a bizonytalanságot számomra.
2022. júl. 28. 13:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbi linken azt írják, hogy a 見せる a 見す egy alakja (ragozása) volt, ahol a ~す egy klasszikus japán nyelvi segédige.


japanese.stackexchange.com/questions/24712/do-見える-見せる-come-from-見る#:~:text=見せる%20was,%20verb%20す


Itt ír a ~す segédigéről. A klasszikus japánban műveltető segédige volt.


[link]


Itt meg vannak példamondatok, amikben 見せて van. Ugyanúgy 見て-re is kereshetsz!


[link]


Jisho-t erősen ajánlom. Mehet a könyvjelzők közé!

2022. júl. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fenti valaszolohoz tennem hozzá a gondolatmenetet. Miszerint úgy tekintek az ígéret hogy can az alap tő, amit kanjival szokták jelölni és ez jelzi a jelentést és fogalom kört. Ez a nem ragozhato szótő. Az utànna lèvő hiragana vegződés pedig vagy ragozhato, ha csak egy hiragana látható vagy ha több, akkor egy hosszabb általában tovább ragozhato vegződés van. És ezek amellett hogy a cselekvés idejét meghatározzák, a cselekvő vagy a cselekvés fogadjanak a viszonyát is valamelyest kifejezik.

見る az alany néz 見せる az alany mutat vmit akinek, vagyis nem feltétlen ő nézi a tárgyat. 見させる az alany nemzeti egy másik személlyel a tárgyat. Vagy megengedi hogy nezze

2022. júl. 29. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!