Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2022-ben melyik a leghatékonya...

2022-ben melyik a leghatékonyabb nyelvtanulási módszer?

Figyelt kérdés
Szeretnék társalgási szinten megtanulni angolul otthon, milyen tankönyveket vegyek? Melyik a legjobb módszer? 3-4 hónap alatt napi 1 óra tanulással milyen szintet érhetek el?

2022. júl. 28. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"3-4 hónap alatt napi 1 óra tanulással milyen szintet érhetek el?"

Sokkal többet, mint a nulla, de sokkal kevesebbet, mint ami bármihez jó.

2022. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legfontosabb, hogy "vedd körbe magad" a nyelvvel. Nézz videókat/filmeket, hallgass zenét/ podcastet, olvass cikkeket, vagy akár regényeket.

Úgy a leghatékonyabb, ha mindegyik skillt gyakorlod rendszeresen. Az is fontos, hogy változatos legyen a tanulási rutinod, ne csak ugyanazt csináld minden nap. Mondjuk feloszthatod, hogy egyik nap olvasol, másnap beszélgetsz, ilyenek.


Ha otthon tanulsz gondolom nem akarsz nyelvtanárnak fizetni, viszont valakivel muszáj lenne gyakorolnod a beszélgetést is.

2022. júl. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdekel, mondjuk én a szinteket szeretném fenntartani, azt fejleszteni. :)


Van esetleg nyelvvizsgád, kérdező?

2022. júl. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha véletlen nyelvvizsgázni szeretnél, akkor ajánlom, hogy egyrészt hangosan hangszóróval hallgasd a beszédértési gyakorlófeladatokat, videókat, másrészt brit angolt hallgass, mert az amerikainak kicsit más a kiejtése.

Nem tűnik vészesnek, de én fejhallgatóval néztem az amerikai videókat, így az első nyelvvizsgán sikerült is megbuknom a listening-en, pedig attól féltem a legkevésbé. Egész más egy jó fejhallgatóval a fejeden hallgatni a beszédet, mint egy teremben ülve a kitudja milyen hangszóróból.

Ezen kívül a szavakat, nyelvtant lehetőleg ne úgy tanuld, hogy azt mondod, hogy most Present Simple-t tanulok, hanem próbáld valamilyen témával összekapcsolni. Mondjuk a Present Simple-hez jó téma a mindennapi szokások, pl.: I wash my teeth every day, vagy az I used to... szerkezethez az emlékek, mint téma. pl.: I used to ride my bike a lot when I was a young kid.

A szavakat is próbáld témánként összeszedni, akár a rokonértelmű szavakat is kijegyzetelheted, hogy minél nagyobb legyen a szókincsed. Gyakorlásra pedig nekem nagyon bevált a quizlet. Bár magamnak gyűjtöttem a szavakat, de a learn funkcióval addig tanultam, míg nem volt hiba, és úgy megmaradtak a szavak. És fontos, hogy nagyon tanuld a szavakat, mert ahogy az egyik tanárom mondta, lehet hogy nem tudsz nyelvtanilag helyes mondatokat alkotni, de ha egymás után pakolod a szavakat, akkor valahogy meg tudod értetni magad.

Az olvasott szöveg értését egybe vonhatod a szavak tanulásával. Pl.: van egy lakhelyekről szóló témád, akkor lehet olyan szöveg mellette, hogy "What is the best place to live", és akkor ebben mondjuk írnak városokról, vidékről, stb. Így egyrészt látod a nyelvtani szerkezeteket, másrészt tele van szavakkal, ha valamit nem tudsz akkor rákeresel, és megtanulod.

A beszélgetéshez, és szövegalkotáshoz mindenképp kell segítség. A beszélgetésnél ugye kell egy beszélgetőpartner, aki egyrészt aktívan társalog veled, másrészt segít korrigálni az esetleges nyelvtani, kifejezésbeli, vagy kiejtésbeli hibákat. A gyakorlati szövegalkotásnál, bár rengeteg sablont, és segítséget lehet találni a neten, de akkor is érdemes valakinek megmutatni, aki egyrészt az előbb említett nyelvtani, másrészt a logikai, esetleg szókincsbeli hibákra rámutat. Szókincsbeli hibáknál olyanra gondolok, hogy mondjuk nem háromszor azt írod, hogy beautiful, hanem változatosan használod mondjuk a nice-looking, vagy stunning szavakkal, esetleg rámutat, hogy van az általad használtnál pontosabb szó, vagy egy angol nem fejezné ki úgy magát.

2022. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!