Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikeresen nyelvvizsgázottak,...

Sikeresen nyelvvizsgázottak, tapasztalt nyelvtanulók, több nyelvet beszélők, mi a titkotok? Mi a leghatékonyabb, leggyorsabb nyelvtanulási módszer ami által a legjobban fejlődhetek?

Figyelt kérdés

Májusban szeretnék nyelvvizsgázni, nagyjából az életem a tét..ha nem sikerül, nem mehetek mesterképzésre. Sajnos jóval hamarabb kellett volna elkezdenem, most azt érzem versenyt futok az idővel..aláírom, ez az én hibám...de térjünk a lényegre! Egyelőre önszorgalomból tanulok, februárban azonban szeretnék magántanárhoz járni.


Addig is érdekelne, hogy van-e olyan módszer, ami által magamtól is nagyon jól tudok fejlődni. Esetleg a filmnézés? Sokan ajánlottak, hogy nagyon sokat lehet fejlődni ,ha rendszeresen nézek angolul filmeket, feliratosan. Ma elkezdtem... Letöltöttem egy filmet, angolul, angol felirattal, kezemben papír, toll, és a folyamatosan írom az idegen kifejezéseket, szavakat. Azt tervezem, hogy végig érek a filmmel, másnap újra megnézem, már tudni fogom mi mit jelent, és koncentrálok természetesen a szövegre, így már tudom memorizálni is. Amint írtam, a mai napon el is kezdtem. A probléma az, hogy borzasztóan lassan haladok, ez kicsit elbizonytalanít...Tudom, hogy a türelem rózsát terem, lehet idővel jobban fog menni, de mégis bennem van a kétely, nem-e hülyeség amit csinálok. Lényegében kiírtam már egy csomó szót, kifejezéseket, de mivel rengeteg az ismeretlen a filmben, így folyamatosan megállítgatom a fordítások miatt. Kb. 1 óra alatt 20 percig jutottam a két órás filmmel... Lehet mára nem is fejezem be, max. holnap. Hülyeség amit csinálok, vagy legyek türelmes, és meg lesz az eredménye?



2016. jan. 21. 17:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
(angol-középszintű nyelvvizsgára készülök)
2016. jan. 21. 17:59
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy foglalkozz vele minél többet. Nem írtad milyen szinten vagy, milyen szintre kéne eljutnod, mert azért fél év alatt látványos javulást érhetsz el, de nem csodát, ezt ne feledd azért el.

Filmezz tovább, Duolingozz lefekvés előtt, tanulj szavakat a metrón, gyakorolj online nyelvtani feladatokat, próbálj olyan dalszövegeket lefordítani, ami érdekel. Plakátold ki nehéz szavakkal a WCt, csinál olyan sorozatgyilkos falat a nappaliban angol szavakkal és grammatikával, minden nap próbáld végiggondolni angolul a napod, vagy elmondani röviden egy film történetét, stb.

Elég ötlet? A lényeg azon múlik, hogy tanulod-e. De sajnos a nyelv nem olyan, mint egy random Zh, kijössz róla és többet nem kell, állandóan egymásra kell építeni a tudást, és ha nincs meg a kellő alap, akkor lehet csak 1 év múlva lesz ebből mester:/

2016. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A filmnézés a nyelvtanulás LASSÚ, de biztos módja.

Mivel ezzel a módszerrel nem lesz májusban nyelvvizsgád, szerintem hadd meg lazításnak.

Duolingo, hangoskönyvek (szintezett: 800 szó, 1000 szó stb)

Szótanulásra jó a Click Angol, beszélgetést gyakorolni Aco: [link]

Glossika: tanulhatod 300 napig, és intenzíven végigmehetsz 25 nap alatt is.

[link]

[link]

Nekem a hallásértésem nagyban fejlesztette a Taxus Learning angol tananyaga, ahol ugyanazt a szöveget kétfajta kiejtéssel (amerikai és brit) lehet meghallgatni.

2016. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

De hülyeség, méghozzá nem is kicsi! Könyörgök: nézd már végig azt a nyavalyás filmet! Egyben, a filmnézés élvezetéért! Hogy jut eszedbe percenkénti egységekre szétdarabolni egy filmet, mielőtt végignéznéd? Nézd meg, élvezd, értsd meg globálisan, és utána kezdd el cincálni! Majd ezután harmadszorra is megnézheted egybe. És így nem zavar a lassúság, mert nem aprítod miszlikbe a filmet. Amúgy a filmes módszer nagyon jó, és bármi, ami autentikus. Nem ezek a gagyi szakszerűtlen nyelvoktató programok.

Rákattintotam ere a Jessikára, annyira gagyi! Tele van hibával már a bevezetés is, milyen lehet akkor a tartalom? A kétnyelvű anyagokból soha nem lehet tisztsségesen elsajátítani egy nyelvet. A Duolingoval se, gagyi, hibás, a fordítás csak hátráltat.

2016. jan. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon jó tanácsokat kaptam.


Igen..a filmnézéssel az a problémám, hogy rengeteg olyan szó előjön, amit nem ismerek, de igazából tudom miről van szó, mert a szövegkörnyezet segít, meg már korábban láttam a filmet magyarul. Talán úgy lenne a legjobb, ha angolul nézném, viszont magyar felirattal. Így élvezhetőbb is lenne.


Az alkalmazások jónak tűnnek..kivéve a dualingo-t már próbáltam, sajnos az nem igen tetszett, nagyon unalmasnak találtam, nem kötötte le a figyelmem.., viszont a többivel még nem találkoztam, tanulmányozgatom őket.. :)

2016. jan. 21. 21:40
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Nekem németbôl van felsôfokú nyelvvizsgám és angolból a diplomám egy magyar rendelet alapján felsôfokú C tîpusú angol nyelvvizsgának felel meg, ugyanis angolul végeztem el az egészet. Elôtte viszont gimiben letettem angolból és németbôl is a középfokot, úgyhogy 3 nyelvvizsga van a hátam mögött és jelenleg a spanyolra koncentrálok. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de a legeffektívebb és gyorsabb módszer a: nyelvtanfolyam. Ez pedig pénztárca függvénye. Lehet szépen otthon is hobbizgatni vele, haladni is lehet, de ez nem ér fel egy intenzív kicsinálós tanfolyammal, ahol folyamatosan rákényszerítenek hogy igenis beszélj az adott nyelven és próbáld magad kifejezni. Pesten voltam egyszer egy intenzív német csoportos tanfolyamon, mert istonyatosan gyorsan és biztosan kellett a német felsôfokú az életem tovàbbi alakulásához és na az olyan volt, hogy a nap végén este már a szemem is golyózott, annyi házifeladatot adtak, amit másnap reggel már számon is kértek. Heti 5 nap 5 órahossza volt. És kb. 35 ezer forint, de megérte minden centje. Spanyolból ugyanúgy tanfolyamra fogok járni február közepétôl, de már itt Németországban a helyi Volkshochschule-n. Épp az A2-es szint felé gyalogolok belôle. Vannak persze spanyol hanganyagaim, könyveim itthon dögivel és nézegetem is ôket. De szinteket ezzel nem fogok ugrani és ezzel tisztában vagyok. Egyébként sokat segîtettél volna magadnak, ha a Bachelor-od alatt szabad opcióként angol nyelven folyó elôadásokat látogattál volna. Ilyen lehetôség normális esetben van minden egyetemen.
2016. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Ritka szerencséd van, ha neked bejöttek a tanfolyamok, az intenzív még csakcsak, de egy normál csak időpocsékolás. Mindenféle emberekhez kell alkalmazkodni, mások makogását megvárni, nyelvtani gyakorlatokat csinálni orrvérzésig: ez időpocsékolás. Akkor már a magántanár, akinél csak te vagy.

A filmet nehogy magyar felirattal nézd, eszedbe ne jusson! Semmi értelme! Nem a kétnyelvűségre kell törekedni, hanem az angol nyelvű gondolkodásra.

2016. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez nem ritka szerencse. Ha Budapesten keresgélsz és intenzív nyelvtanfolyamot plusz elôre leszögezed, hogy kommunkiációban szeretnél erôsödni, vagy/és nyelvvizsga letétele a célod, akkor jó eséllyel azt is kapod, amit kértél. Céghez kell menni, nem magánszemélyhez. Továbbá semmiben nem kellett a többiekhez alkalmazkodnom, ilyesmiben csak vidéki egyszerû tanfolyamon volt részem.
2016. jan. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Budapesti vagyok, nekem teljesen az a tapasztalatom, hogy az intenzív nyelvtanfolyamok akkor jók, ha kezdőként indul az ember, és onnan viszi végig a csoporttal. Na de felzárkóztatásnál mindenféle embert beraknak a csoportokba, csak induljanak már el azok, már ha elindulnak. (Bár ez angolnál azért ritkább lehet, de már egy németnél vagy franciánál is nehéz sokszor 1-2 embernél többet összekaparni. Ritkább nyelveknél meg nagy bőszen reklámozzák, hogy van ilyen kurzusuk is, aztán az életben nem kaparnak össze annyi embert rá, hogy elinduljon egy tanfolyam, de persze elég tisztességes órabérért felajánlják az egyéni órák lehetőségét, ami közel se olyan kedvező már.) De simán berakják a gyengébb tanulókat, de én pl eddig még egy olyan csoportban se voltam (5 nyelvet tanultam), ahol ne lett volna egy sokkal erősebb tudású ember, aki önbizalomhiányból bekérte magát a gyengébb csoportba, sőt, akár kezdő csoportba, hogy jól elvegye a többi tanuló önbizalmát...:D

Egyébként az a véleményem, hogy egy jó tanfolyam és egy jó magántanár ugyanolyan jól fel tudja készíteni az embert, de intenzív, rövid nyelvvizsga felkészítőkre én mindig tanárokhoz jártam, új nyelvet pedig mindig kurzusokon. De persze én is a tanfolyamhoz ragaszkodnék, ha ott tanítanék az angol diplomámmal...:D

2016. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt bent egy gyengébb lány, aki nem a mi szintünkön volt. Na és? A tanfolyam azért intenzív, hogy ne ilyesmi ne hátráltathasson. A csaj dolga belátni, hogy rossz helyen üldögél és ennyi. Senkit se zavart és senkit sem érdekelt. Én tényleg csak a legjobbakat tudok errôl a német tanfolyamról nyilatkozni. A Rákóczi úti suliba jártam a 7-ik kerületbe, a suli neve pedig többek közt Németország pénzneme:D csak, hogy ne írjam már le konkrétan a nevét. A németet egy idôsebb hölgy, Katalin viszi. Nála voltam.
2016. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!