Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mire kell körülbelül számítani...

Mire kell körülbelül számítani angol fakton?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nos az a helyzet, hogy szeptembertől 11.-es leszek, tehát faktra kell járnom két tantárgyból. Bioszra és angolra esett a választásom mivel mindkettő tantárgyat nagyon szeretem, viszont kicsit félek az utóbbitól. Az első nyelvem a német és már 10 éve ezt tanulom, viszont nagyon nem szeretem és szívem szerint nem is tanulnám tovább. Mivel nem sok tantárgy van ami érdekel és szívesen érettségiznék belőle, ezért úgy voltam vele, hogy ha már muszáj érettségiznem egy nyelvből, akkor legyen az az angol. Az egyetlen probléma az, hogy 9.-ben kezdő angol csoportba kerültem és sikerült kifognom az első évben egy borzalmas tanárt, aki semmit nem tanított nekünk. 10.-ben jött egy normális tanár, aki felajánlotta, hogy elölről kezdjük az egészet, ebbe pedig mindenki beleegyezett. Most az a felállás, hogy egy évvel le vagyok maradva és attól tartok, hogy ennél is jobban le leszek maradva majd angol fakton, esetleg beégek mások előtt a tudatlanságom miatt. Elég sűrű a nyaram hátralevő része, ezért nem látom értelmét, hogy magántanárhoz menjek. Azt hiszem 1-2 alkalom nem lenne elég arra, hogy bepótoljak mindent. Mostanában elég sokat gondolok erre és kezdek nagyon rástresszelni, mert nem hiszek annyira az angol tudásomban és nem akarok szégyenkezni vagy rosszul teljesíteni. Mondjuk ez bioszból is így van, mert a béka segge alatt van az önértékelésem. Lehet csak túlgondolom a dolgokat, de kezdek parázni picit, szóval örülnék, ha valaki tudna egy kicsit mesélni, esetleg tanácsot adni. :(

2022. júl. 28. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Érettségizni fakultáció nélkül is lehet. Gondolom nem emeltezni akarsz, akkor pedig felesleges.

Sokan beleesnek abba a hibába, hogy azt gondolják, hogy fakultáció=extra óraszám, valójában a fakultációkon az emelt szintre készítenek fel az egyébként középszintű órákon túl. Tehát ha angolból nem akarsz emeltezni, akkor jobban jársz, ha nem veszel fel még több terhet. Kellő alap nélkül pedig nagyon nehéz lesz.

2022. júl. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván nem angolból emelteznék, eléggé kiszúrnék magammal másképp. Egyébként a tanulással szerencsére nincs gondom, mert eléggé fogékony a nyelvekre az agyam, csak eddig az aggasztott, hogy mennyire lesz nehéz, mert nem akarok félévkor vagy az év végén megbukni azért, mert lemaradtam. Kötelező volt két tantárgyat választani, így ennél maradtam, de ha tehetném angolból inkább magántanárhoz járnék. 😕
2022. júl. 28. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi ez az új divat, hogy fakultációt kötelező választani, pláne rögtön kettőt... A fakultáció CSAK az emeltre való fekészülésre jó, középszintre nem készít fel. Bizonyos tekintetben segíti a kötépszintű felkészülést is, elvégre ha nehezebb feladatokat meg tudsz oldani, akkor elvben a középszintű érettségi is könnyedén fog menni, de a fakultációnak nem ez a célja, legfeljebb járulékos haszna lehet. Ellenben ha nem megy a fakultáció, az a középszintű érettséginek is betehet, tehát rizikósabb is.
2022. júl. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A faktos órák ugyanolyanok, mint a rendes órarendi órák, csak kevesebben vannak, akik tényleg akarnak foglalkozni a dologgal, így nektek is és a tanárnak is könnyebb haladni.

Nem kell félni tőle.

2022. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én angol-magyar faktos voltam, de magyarból egyáltalán nem terveztem emeltezni. Az első fakton megkérdezte a tanár, hogy ki az, aki emeltezni akar, és ki az, aki nem, és utána csak az emeltezőknek adott pluszban feladatokat. Mi se tétlenkedtünk, de sokkal kevesebb házink volt, pl.


Angol fakton csak okosabb leszel, már ha tudsz annyira, hogy értsd az órát.

2022. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!