Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Körülbelül mennyi gyakorlással...

Körülbelül mennyi gyakorlással lehet elsajátítani az angol C1-es szintet?

Figyelt kérdés

11 éve tanulok úgymond angolt, de még mindig csak amolyan B2-es szinten vagyok (még hónapokkal ezelőtt az iskolában írt írásbeli próbanyelvvizsgám 70%-valamennyi százalékos lett.)


Iskolába minden nap volt angolórám, plusz fakultációt is felvettem amin emelt érettségis feladatok voltak, viszont, most hogy nincs iskola, kicsivel nehezebb dolgom van.

Körülbelül mennyi időbe telhet, hogy a jelenlegi tudásom fejlődik? (Naponta nézek valamit angolul, legyen az film/sorozat/videó, valamint cikkeket, könyveket is gyakran olvasók az adott nyelven, pluszba beszélek külföldiekkel) valamint milyen módszerekkel fejleszthetem még?

Esetleg valami jó kis angol könyveket tudtok írni?:)



2020. ápr. 6. 23:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a B2-től már csak pár lépés a C1 és főleg szókincsben mutatkozik meg a különbség. Vannak C1-es nyelvvizsgák, amin egy erős B2-vel át tudsz menni.

Nagyon jól teszed hogy angolul olvasol, filmezel, ez sokat segít.

Ha C1 nyelvvizsgára készülsz, akkor tudom ajánlani az 1000 Questions 1000 Answers C1-et és a 300 hallásértés (5 perc angol) feladatból a C1-eseket.

2020. ápr. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Hát, ez így van, gyakorlatilag használni kéne a nyelvet (és persze, ami nem tiszta, annak utánajárni).
2020. ápr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én csak a színes kérdések és válaszok angol nyelven c1 szintű könyvéből készültem fel
2020. ápr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!