Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lots of után a főnév többesszá...

Lots of után a főnév többesszámban van?

Figyelt kérdés
Én gimiben úgy tanultam, hogy vagy úgy írom, hogy lots of fruit vagy a lot of fruits. Szóval ha a lot után van s, akkor a főnévhez nem kell. Most viszont azt mondták, hogy ígyis-úgyis kell az s többesszám. Most akkro hoyg van?

2022. aug. 5. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen mindegy, hogy a lot of vagy lots of van, a főnév nem ettől függően kerül vagy nem kerül többes számba, hanem attól, hogy megszámlálható-e vagy sem:

a lot of birds = lots of birds – a bird megszámlálható

a lot of water = lots of water – a water nem megszámlálható

2022. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A megszámlálható főnevek esetében vagyok erre kíváncsi.
2022. aug. 5. 12:57
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Inkább az a trükkös, és valójában erre vonatkozik a kérdés szerintem, hogy mikor számít egy főnév megszámlálhatónak vagy megszámlálhatatlannak. A kettő ugyanis, bár az angolkönyvben leegyszerűsítve szerepelhet, nem mindig zárja ki egymást. Például: chicken hasonlóan a bread, water stb. mint étel amiből veszel, megszámlálhatatlan és sosem kerül többes számba. I ate lots of chicken and rice, I ate a lot of chicken at lunch. De létezik chicken mint az állat is, ami meg ugye nyilván megszámlálható. I saw lots of chickens in the garden, we have a lot of chickens.

A gyümölcsökkel, hallal, sajttal is olyasmi a helyzet, hogy lehet homogén anyagszerű dologként tekinteni rá mint a tejre vagy a pénzre, vagy pedig különböző, megszámlálható fajtánként is vehetjük. Nyilván úgy használd, ahogy az adott kontextusban értelmesebb.

2022. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy leírtam az #1 hozzászólásban, nincs különbség: a megszámlálható főnév mindig többes számba kerül, akár a lot of, akár lots of van előtte:

I saw a lot of birds = I saw lots of birds.


A megszámlálhatatlan főnév pedig sosem kerül többes számba, akár a lot of, akár lots of van előtte:

She drinks a lot of water = She drinks lots of water.


"Szóval ha a lot után van s, akkor a főnévhez nem kell"

Ezt nem tudom, honnan veszed, ilyen szabály nincs. Kizárólag a megszámlálhatóságtól függ, hogy többes számba kerül-e a főnév.

2022. aug. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

#3

Annyira nem bonyolult. A csirke megszámlálható, mint állat, de ha már alapanyag, akkor nem.

2022. aug. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5, nem is neked magyarázom, hanem a kérdezőnek.
2022. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
Az 1-es és 4-es választ lepontozók elárulnák, mivel nem értenek egyet?
2022. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!