Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valakinek lenne kedve újrakezd...

Valakinek lenne kedve újrakezdő némettanulóval beszélgetni németül? Illetve ugyanilyen "céllal" keresnék angolul tudó beszélgetőpartnert is.

Figyelt kérdés

Nyelvtanom meg szókincsem jelenleg borzalmas mindkét nyelvből.


A németet nem tanultam igazán, csak a szükséges anyagot mindig bemagoltam a számonkérésekre, amit hamar el is felejtettem, ezáltal keveset jegyeztem meg. De eléggé megszerettem a nyelvet, és fejleszteni szeretném. Nagyon alap a tudásom, kb. társalgási szint (már ha azt eléri) és a névelőkkel sokszor bajban is vagyok.


Angolt nem egészen egy tanévig tanultam anno alsóban, a tudásom nagy része a netes tartalmakból ered.


Ezeknek fényében a nyelvekből főleg velem egy szinten lévőket keresnék, de ha magasabban van a tudásod az sem gond. A saját korosztályomban azt hiszem több lehet a közös téma amiről beszélhetünk, tehát 13-17 éveseket előnyben részesíteném.


Egyébként főként a német lenne a prioritás, az angol csak másodlagos dolog.


Privátban írjatok!



2022. aug. 13. 20:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Én anno külföldi oldalon találtam egy német levelezőtársat a te korodban, még a nyelvtani hibáimat is minden levelemben pirossal kijavította. Már nem emlékszem az oldal nevére, de van pl. a [link] Ha rákeresel arra, hogy brieffreund, vagy penpal, biztos fogsz találni szimpatikus oldalt. Itt a gyakorin egyrészt vigyázz, én is 10 éve a te korodban itt kerestem partnert, és csak egy pedofil írt, szóval facebookkapcsolatot ne adj meg, másrészt az a baj, hogy jó, hogy elbeszélgetsz valakivel, de ha nem tudjátok kijavítani egymás hibáit, akkor nincs sok értelme szerintem a szókincshasználaton túl.
2022. aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!