Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet, hogy a hunglish-ül...

Hogy lehet, hogy a hunglish-ül beszélő kollégámat szakmai előadáson megértik, sőt, válaszolni is tud?

Figyelt kérdés

Hangsúlyt, intonációt szinte nem hallani nála, nem von össze, stb. Boldog lennék, ha én ennyire és engemet ennyire megértenének, viszont sajnos nem erről van szó. Nekem azért vannak összevonások, dallam, stb, de mégsem értem a másikat, a külföldi kollégát. Pedig most foglalkozok a neten a beszédértéssel, kiejtéssel, de még várom az áttörést.

Hallgatom a szöveget, pár percig talán tudom követni, utána elvesztem a fonalat vagy egyszerűen olyan gyorsan "nem tudok fejben fordítani". Egyszer azt mondta az autóvezetésnél az oktatóm a vezetésre, hogy fáziskésésem van. Nem fejtette ki, nem értettem, mire mondja, mit akar a fizikával... Lehet, lassan reagálok? Autót nem is vezetek, olyan sokfelé kell figyelni, de nem miatta nem vezetek.



2022. aug. 21. 11:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Rossz lehet a hallásértésed

Sorozatokkal tudod gyakorolni. Ne tegyél rá feliratot, nem baj ha nem értesz belőle semmit, de ha feliratot teszel rá, olvasol, és nem hallgatsz. Előbb utóbb majd elkezded érteni.

Pl. a Friends sorozat erre nagyon jó.

A zenéket meg szerintem tök ok, ha nem teljesen érted.



Egyébként milyen szinten állsz angolból?

2023. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat. 11# tesztek alapján középfokon, átmennék a nyelvvizsgán, de a szóbelin, magnón még a minimálisat sem értem el korábban. Azóta, hogy kiírtam a kérdést, már jobb, de még bajban lennék a nyelvvizsgán. Valóban a kiejtéssel, hallásértéssel van a probléma, kifejezetten az ilyen tanításokat kerestem a neten, videón. Hááát, elképesztő - számomra -, hogy milyen kiejtésbeli szabályok, stb. van az angolban. Amire órán nem tértünk ki, de még a könyv sem.


Szóval, nem szabad elhanyagolni a kiejtés tanulását, gyakorlását, legalábbis én ezt szűrtem le magamtól.

2023. ápr. 26. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!