Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan szólíthatnám meg az...

Hogyan szólíthatnám meg az angol tanáromat levélben? Hogyan köszönjek? Rengeteg angol levelet írtam már, de az angol tanáromnak személyesen még soha.

Figyelt kérdés
lécci csak normális válaszokat írjatok, ne durvuljatok, előre is köszönöm mindenkinek:)
2010. szept. 24. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Dear Mr/Mrs/miss Kovács

Ilyen egyszerű.

A zárás pedig: regards

2010. szept. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi,aranyos vagy, hogy válaszoltál:) de én a keresztnevén szeretném megszólítani, úgy hogy ne tegezzem le.
2010. szept. 24. 12:46
 3/5 anonim ***** válasza:

A Dear szerintem erre tökéletesen megfelel.

Én magyarul is rengeteg levelet írtam már Kedves ...-megszólítással, ami végig magázva folyt. Semmi gond nem volt belőle.

Angolban pedig elég kényelmes, hogy nem kell különösebben a magázással bajlódni :)

2010. szept. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor Dear Pista! Az angolban a tegezés-magázás értelmezhetetlen. De magyarul nyugodtan magázhatsz vagy tegezhetsz valakit attól, hogy a kersztnevén szólítod.
2010. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűen így:


"Dear Teacher,"


Az angol "dear" nem teljesen egyezik meg a magyar "kedves" jelentésével.

Pl ha azt írom hogy "Dear Sir", akkor azt tisztelt uramnak is lehet fordítani.

Ha sok levelet írtál már, akkor gondolom hivatalos levelet is kellett már írnod. Gondolj csak bele, például mikor állásinterjúra jelentkező levelet írsz, akkor is "Dear" a megszólítás, pedig magyarban aligha írnál "Kedves"-t mint megszólítást, egy hivatalos levélben.

2010. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!