Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvből heti 2-3...

Német nyelvből heti 2-3 alkalmi 1 órát oktató magántanárral és sok gyakorlással el lehet jutni jövő tavaszig a B2 szintre?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mivel idén ugye már nem hosszabbították meg a nyelvvizsga amnesztiat, sajnos én is beleestem a beragadt diplomások csoportjába, mert az angol nyelvvizsga nem elég az oklevél átvételéhez, mindenképpen kell még egy másik nyelvből is középfokú. Én anno tanultam valamennyit németül, de még az alaptudásom is elég vékony (jó, most a Duolingot hagyjuk, mert annak nem sok haszna van kb), viszont jövő ilyenkorra már jó lenne ha kezemben tarthatnám a nyelvvizsgát, különben több mint fél milliót kellene visszafizetni az egyetemnek, amiért államin voltam és nem teljesítettem időben a képzést.


A diplomát mindenképpen meg akarom szerezni, csak ahhoz jelenleg még kell a nyelvvizsga, arra meg nem akarok alapozni hogy esetleg eltörlik e a közeljövőben.


Éppen ezért ha most szeptembertől magántanár segítséggel elkezdek rá keményen készülni, akkor következő év április-majus körül lehet esélyem a sikeres vizsgára? Direkt azért írok heti max 3 maganorat, mert azóta én is elkezdtem teljes állásban dolgozni, és hát jelen pillanatban mind időben, mind anyagilag ennyit engedhetnék meg magamnak.



2022. aug. 25. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Előre is bocsi ,hogy nem a kérdésedre válaszolok , de én is szóról szóra ugyan ebben a helyzetben / tervben vagyok . Ezért felesleges is lenne már egy ugyan ilyen kérdést írnom úgyhogy pofátlankodva de csatlakoznék a válaszok figyeléséhez .

Mindenesetre bízok benne ,hogy megcsinálod/csináljuk !!

2022. aug. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Ha jól értem, akkor kb. pár kifejezésen kívül mást nem tudsz, tehát kb. a nulláról indulsz? Hát, nehéz megmondani, rajtad meg egy JÓ tanáron áll. Amúgy, ha a németed tényleg kb. nulla, esetleg el lehet gondolkodni más nyelven, ami érdekelhet és könnyű. A spanyolt nagyon sokat találják könnyebbnek a németnél. Ha a németed viszont van kifejezések és nyelvtan tekintetében (mert mondjuk tanultad iskolában, és valamennyire sikerült visszahívni a tudást) egy A1-A2 szintjén, akkor nem biztos, hogy érdemes váltani, csak neten olvastam pont összehasonlításban, hogy a spanyol sokkal könnyebb a némethez képest. Szerintem amúgy megoldható a német, ha jó tanárod van és mellette tényleg gyakorolsz is, és külön tanulod extréme lendülettel a szavakat, nyelvtant egyedül is, ami megy egyedül, és tanárral persze ellenőrzöd. Kérdd, hogy adjon sok házit is. Ugyanakkor nem tudom, hogy ennyi idő alatt megoldható-e, hogy rutinod is legyen benne. Vannak amúgy magyarul és angolul egyaránt nagyon jó segédanyagok youtubeon ingyen, amiket hallgathatsz kiegészítésként. Én nem tartom lehetetlen, de tényleg rengeteget kell tanulnod, ha ilyen rövid idő alatt akarod. Szerintem azért 2 év kellene egy nyelv magabiztos elsajátításához középfokon munka/tanulmányok mellett, de 1 év legalább, neked meg 1 éved sincs hátra, ha jól értem, hogy most szeptember-jövő tavasz az intervallum. Nekem angolhoz 1-2 év kellett, a német után, gimnazistaként, összesen tanultam 3 évet angolul iskolában, és alatta próbáltam a kezdetektől fogva a nyelvvizsgára is gyúrni, mert kellett a felvételihez a 2 középfokú nyelvvizsga. DE! Ha tényleg nagyon-nagyon-nagyon nyomod a németet, minden szabadidődben (ez némi lemondással fog nyilván járni) akkor nem tartom kizártnak, hogy sikerülhet.
2022. szept. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!