Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Korrepetálni fogok de még...

Korrepetálni fogok de még elég kezdő vagyok!?

Figyelt kérdés
Mit csináljak hogy az órák ne legyenek unalmasak?Valami játékos ötletek?Köszönöm szépen a válaszokat :)
2010. szept. 24. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Még egy "tanárjelölt"? :-P

Kezdetként olvasd el a tanított tankönyv tanári kézikönyvét! Abban elvileg úgy vannak leírva az órák, ahogy azoknak ki kell(ene) nézniük, nem unalmasan.

Mit fogsz korrepetálni?

2010. szept. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Ebbe bele kell jönni! Minden ember más! Teljesen másként kell X-nek elmagyaráznod ugyanazt az anyagot, mint Y-nak, ahhoz, hogy megértse, és megfelelj neki! Ezt nem lehet így megtanulni. Lehet, hogy valakinél a poén, vicc a nyerő, valakinél meg nagyon nem. A lényeg, ha már erre a pályára tévedtél, hogy légy türelmes, ne csak a pénzért csináld, képzeld magad a helyébe mindig! Sok sikert! Egy magán matek tanár.
2010. szept. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nemetet fogok, es nem penzert csinalom, szeretnek egy lanyon segiteni, de vegulis meg en is tini vok :)
2010. szept. 24. 20:27
 4/5 anonim válasza:
100%

Ugyanez a helyzet.

16 éves vagyok, angolt tanítok egy nálam nem sokkal fiatalabb lánynak, mert az angoltanáruk katasztrófálisan hülye, alig tanít valamit, csak számonkér, a könyv pedig pocsék tanmenetet diktál.


Én egyébként úgy csinálom, hogy hetente 2x összeülök vele másfél órára (többre nem szabad, különben már kimerül, és nem tud odafigyelni rendesen), és az azon a héten addig vett anyagokat vesszük át. Felolvastatom vele a szöveget, elmagyarázom neki, mi a hiba a kiejtésében, majd ha az olvasás megy, akkor elemezgetjük a mondatok jelentését, a miérteket, és az esetleges nyelvtani nehézségeket elmagyarázom neki, hogy értse.

Ha ez megvan, akkor utána játékos feladatokkal segítek neki. Ez lehet olyasmi, hogy cetliket tépegetsz és ha szavakat kell megtanulnia, magyar-angol jelentésüket felírod külön-külön, és keresse meg a párját.

Ha nyelvtani szerkezet van, akkor azt "mókáson" megtanítani szerintem nem lehet, az tömény elmélet.

Minnél türelmesebbnek kell lenni vele szemben, és magyarázni, magyarázni, magyarázni, ha nem megy neki, akkor újra átvenni, hátha elsőre csak nem értette meg.

Nem hinném, hogy nevetések közepette fogja megtanulni a németet a leendő tanítványod, de mindenképp fontos, hogy legyél vele türelmes, és ne hagyd, hogy elkalandozzon a figyelme. Mindenre figyelmeztesd ugyanakkor, még ha valamit rosszul is olvas fel, mert ha rosszul tanulja meg a szó kiejtését vagy jelentését, akkor abban te is hibás leszel részben.

Ja és a házi feladatot se felejtsd el. Ne sokat, csak épp annyit, hogy hogyha megcsinálja, akkor érteni fogja az adott anyagot.

Remélem segítettem.

2010. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen sokat segítettél köszönöm szépen :)
2010. szept. 26. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!