Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet túllendülni a...

Hogyan lehet túllendülni a "nem megy" berögződésen-tapasztalaton, nyelvtanulás terén felnőttként?

Figyelt kérdés

Angolt tanultam. Rengeteg alkalom lett arra példa, amikor iskolában (általános iskola, gimnázium), amikor ténylegesen szembesülhettem vele, hogy nekem az angol nem megy. Megpróbáltam megoldani a feladatot,természetesen nem sikerült.

Gimiben sokszor hallás után kellett leírni a dolgokat, ami nekem ténylegesen nem ment, mert egyszerűen nem értettem, mit mond a tanár. (Amúgy meg jó volt az oktatás, csak az én szintemhez képest volt túl erős az oktatás színvonala.)

Azóta felnőttem, jelenleg dolgozom. Látom azt, hogy én vagy megrekedek egy szinten munka terén (betanított munka és társai), vagy teljesítem az elvárást, miszerint angolul tudni kell.

Frusztrál az, hogy teljesen természetesnek, alapnak (mintha csak egy edényt kellene odébb tenni, vagy felvenni a cipőt) tekintik azt, hogy valaki angolul tud megfelelő szinten. Aki meg nem tud, az meg néz maga elé, hogy őrá miért nem igaz az, hogy angolul annyira pofonegyszerű megtanulni, mint felkapcsolni a villanyt?

Csak hát, betanított munkásként se akarok életem végéig dolgozni. Viszont ahhoz, hogy kitörjek ebből, ahhoz nagy eséllyel kell az angol nyelvtudás, ami nekem természetesen (bizonyítottan) nem megy és rengeteg kudarc társul (akár megszégyenülés) is hozzá.


2022. aug. 28. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

> őrá miért nem igaz az, hogy angolul annyira pofonegyszerű megtanulni


Senkinek nem pofonegyszerű ám angolul megtanulni. Nyilván akinek jó nyelvérzéke van, annak valamivel könnyebben megy (mint ahogy másnak meg mondjuk a sportokhoz van tehetsége, vagy üzleti érzéke van, stb.), de bármilyen idegen nyelvet megtanulni idő és energia. És ha nem volt mázlid az iskolai nyelvtanulással, akkor sincs veszve a dolog. Az angoltanulást momentán az teszi könnyebbé más nyelvekkel szemben, hogy rengeteg ingyenes anyag áll rendelkezésre hozzá az interneten. Tanár nélkül, önállóan is lehet vele foglalkozni, nem muszáj iskolarendszerben gondolkodni.

2022. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van ilyen, hogy nyelvi coach, ha tudsz rá pénzt szánni, ők pont az ilyen gátlások, rossz beidegződések ellen tudnak felvértezni. Mindenesetre úgy tanulj, hogy élvezed. A folyamatért, ne az eredményért. Nem gyakorlatokat kell csinálni, az semmire se jó. Nézz filmeket, képregényeket, olvasgass weboldalakat angolul, az se baj, ha az utóbbiaknál csak a címekig jutsz el először. A slágereket hallgasd szöveggel és énekeld vele. Hallgass hangoskönyvet, olyat, amilyet magyarul már ismersz, akkor van sejtésed róla, hogy hol jár a történet. Nem a tökéletesség a cél, hanem a részvétel a nyelvben. Az 5percangol.hu-n mindenféle szórakoztató anyagot találsz kiszótározva, mindenféle szinten.
2022. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!