Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szint a C1 igazából?

Milyen szint a C1 igazából?

Figyelt kérdés

Miben külömbözik egy C1 vagy egy B2?

Mekkora tudáskülömbséget jelent? Évekkel ezelőtt csináltam 70%-os emelt angol érettségit az milyen szint? Akkor a maihoz képest gyengének mondanám az angol tudásomat. Nem okoz gondot beszélgetni senkivel, max ha valaki embertelenül british vagy ír, akkor visszakérdezek néha és ennyi.

Csak mert gondolkozok azon hogy levelezőn elkezdjek egy Anglisztika szakot.

Azt mondták c1 szint jó ha van, mert az a szak történelem irodalom és kultúra, nem nyelvtanfolyam. Nade milyen szint is az valóban?



2022. aug. 31. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már rendes tempójú szöveget meg tudsz érteni, de nem csak nagyjából és már szinte anyanyelvi szinten beszélsz, de még nem teljesen. Megérted a szófordulatokat, sok kifejezést ismersz és ismered a spéci nyelvtani szabályokat , kivételeket.
2022. aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Még küldöm ezt a kettő linket:


szövegesen mi az eltérés

[link]


nyelvtani követelmények szintenként:

[link]

2022. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
B2-es szinttel el lehet kezdeni, ott úgyis fel fogsz jönni c1-re mivel minden óra angolul lesz. (Én is nyelvszakos voltam, nem angol, igaz többet kellett tanulnom, mint annak aki jobban tudta a nyelvet, de belejöttem.)
2022. aug. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igazából mindent megértek, még a szófordulatokat, szóvicceket,utalásokat, stb.. Amikor én beszélek ritkán használok ilyeneket, a beszéd mindig is nehezebb volt mint megérteni amit mondanak nekem.
2022. aug. 31. 13:01
 5/14 A kérdező kommentje:
Bár ez lehet azért van, mert magyarul sem szeretem a "fancy" dolgokat, szeretem lényegretörően, érthetően elmondani amit akarok és ennyi.
2022. aug. 31. 13:03
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan jelentkezz, bár nem tudom elképzelni milyen egy nyelvszak levelezőn. Szerintem nagyon fontos a mindennapi interakció, a kiselőadások, a folyamatos beszéd a gyakorlati órákon.
2022. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Munka mellett csinálnám, a munkámban napi szinten beszélek angolul, nem okoz gondot.
2022. aug. 31. 13:10
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Na ezaz, én is elméleti C1 vagyok, kitöltök nyelvtani tesztet, akkor C1, de ha valamit élőben vagy írásban kéne produkálni, akkor az már sokkal nehezebb és volt, amikor jobban ment, de akkor egész nap csak angolul kellett beszélni és a végére kezdtek összeállni a dolgok, na ebből kellene pár hét..
2022. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nos akkor #8-as válaszom tárgytalan, mert még nem láttam a válaszod kérdező.
2022. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Valószínűleg én pont fordítva vagyok, gyakorlatban tudok angolul, de ha egy nyelvtani tesztet adnának a kezembe, lehet hogy nem örülnék neki :)
2022. aug. 31. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!