Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges vállalás lenne ez...

Lehetséges vállalás lenne ez 40 hónapon belül?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy B2-es nyelvvizsgát kellene tegyek két nyelvből is kb 40 hónap múlva, amellett, hogy iskolába is járok. Az egyik a román, a másik az angol. A román annyira megy, hogy tudok értelmezni egy A4-es vagy nagyobb szöveget is, meg tudom oldani a hozzá tartozó feladatokat, de még akadnak szavak bőven, amiket nem értek. Ezen kívül a nyelvtan megvan 50%-ban, a többiből készítettem egy összefoglalót, amit már csak meg kellene tanulni, ez pár hét lenne. Az angollal rosszabbul állok, egy kicsi újságcikket sem értek, nyelvtanból nullát tudok, szavakból is kb annyit, amennyit egy általános iskolás. Erdélyben élek, a suliban tanulom ezeket a nyelveket, tehát ennyi könnyítés van + még heti 3-szor románokkal járok sportoloni. Jövőre amúgy is érettségizek, tehát nem lenne rossz belehúzni mind a két nyelvbe.
2022. szept. 2. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetségesnek lehetséges, de ha jövőre érettségizel, akkor feltételezem, hogy már évek óta tanulsz angolul, és ha ennek ellenére még tényleg olyan alacsony szinten állsz belőle, ahogy állítod, akkor nem valószínű, hogy iskolai keretek között el fogod tudni érni a B2 szintet. Mindenképpen külön is kell vele heti min. 4-6 órát foglalkoznod – vagy önállóan, vagy tanárral/nyelviskolával.
2022. szept. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem 40 hónapot akartam írni, hanem 40 hetet. Köszi a választ!
2022. szept. 2. 13:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon rá kell feküdnöd, főleg az angolra. Nagyon szorgalmasnak kell lenned. De amúgy szerintem próbálj meg román nyelvvizsga mintát megoldani, és ott feltudod mérni, hogy románból milyen a szinted. Szerintem a román az ennyi idő alatt meg lehet, de angolból tulajdonképpen a nullán vagy jelenleg.
2022. szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok.


Szóval az angolból a nullán vagy jelenleg, szóval azzal nagyon sokat kell foglalkoznod, minden nap.

2022. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
40 hét? Ha legalább heti 10-15 órát beletolsz, akkor talán, de kinek van ennyi ideje?
2022. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mindig lenyűgöz hogy istenítjük ezeket az erdélyi arcokat, akik hiába román állampolgárok, alig beszélik a saját országuk nyelvét, de felháborodunk, ha valaki két hete érkezett valami háborús övezetből, és még nem beszél tisztán három európai nyelvet folyékonyan...

kérdező, szerintem ezt engedd el, keress típusfeladatokat, amik lesznek a vizsgán, és azokra tréningezz, és akkor hátha összejön. angolhoz meg vegyél valami " ezer legfontosabb szó angolból" vagy hasonló trágya könyvet, és magold be, hátha valamire elég lesz. (tényleg tíz hónappal érettségi előtt jöttél rá hogy kellett volna nyelvet is tanulnod?)

2022. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6, pontosan! 👍
2022. szept. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!