Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet két nyelvből érettségizn...

Lehet két nyelvből érettségizni jelenleg?

Figyelt kérdés
2022. szept. 7. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. szept. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért is ne??

Tudtommal semmi nem tiltja, az is ugyan úgy csak egy érettségi. De a nyelvvizsga többet ér tudtommal egy nyelv érettséginél.

2022. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hagyományos rendszerben az iskola tudja megmondani. Abból kiindulási hogy felnőttként is tudsz erettsegiket tenni jogviszony nélkül meg vannak elorehozott erettsegik is biztosan meg lehet oldani max pénzbe kerül
2022. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

A szabadon választott tantárgy is lehet a nyelv.

Nekem is volt olyan ismerősöm, aki angolból és spanyolból érettségizett.

2022. szept. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Érettségizni (a tanulmányi követelmények teljesítése esetén) bármennyi tárgyból lehet. Ha te 5 nyelvet tanutál a szükséges óraszámban, akkor érettségizhetsz 5 nyelvből is.

Viszont a szabadon választott tárgy nem lehet nyelv, tehát ha 2 nyelvből akarsz érettségizni akkor az a hatodik tárgyad lesz.

2022. szept. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban szeretném az utolsót kijavítani/kiegészíteni, hogy ha valakinek már van érettségi bizonyítványa utána annyi tárgyból érettségizik amennyiből akar anélkül, hogy azt középiskolában tanulta volna. (Saját példa, nekem a spanyol volt ilyen.)
2022. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Off:

Ez mióta van így? 2019ben még gond nélkül csináltam nyelvi érettségit 5. Tárgynak, semmi probléma nem volt vele.

2022. szept. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én idén csináltam nyelvi érettségit 5.tárgynak. A nyelv angol volt, a választott spanyol. Tehát lehet.
2022. szept. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!