Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan lehetőség esetleg...

RedHairGirl11 kérdése:

Van olyan lehetőség esetleg ,hogy ha én érettségiztem ,de megbuktam angolból (sajna) és mennék idén újra, akkor mehetek más nyelvből? Vagy muszáj az angolnál maradni? Köszönöm a segítséget!

Figyelt kérdés

2022. febr. 3. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Mehetsz más nyelvből. Ha még iskolába jársz és esetleg előrehozottaztál,akkor olyanból kell menni,amit tanulsz,de ha már kijártad a sulit,akkor bármiből mehetsz.
2022. febr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Kijártam igen csak ugye nem sikerült és nem is nagyon akar menni az angol, viszont van más ami jobban tetszik és ezáltal könnyebben is tanulom. Tehát ha idén megyek újra érettségizni mehetek a másik nyelvből is és megkapom végre a bizonyítványomat? (bocsi ,nem vagyok hülye csak biztosra akarok menni :D )
2022. febr. 3. 11:32
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg még odajársz, de iskolai keretek között nem tanulod az adott nyelvet, akkor először osztályozóvizsgát kell tenned belőle.
2022. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező már befejezte a tanulmányait, így osztályozó vizsgáról sem lehet szó. Érettségizni lehet bármilyen tárgyból.
2022. febr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Osztályozó vizsga VAGY érvényes év végi jegy mindenképpen kell, függetlenül attól hogy oda jár-e (vagy pld más iskolában végzett). Szerintem három kijárt iskolai évet kellene igazolni, VAGY azonos szintű anyagból osztályzóvizsgát tenni.
2022. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4 évig jártam felső oktatásban érettségizni (mellette egy szakma is volt), 2 gyerek es munka mellett kicsit nehézkes volt, ezért az angol nem jött össze... Minden másból megkaptam a jegyem (igazából angolból is az 1est) ...tehát így, szerintetek mehetek más nyelvből, hogy megkapjam az érettségit?
2022. febr. 9. 14:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Hány nyelvbôl tanultál 4 évig?
2022. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30 ezer lesz a vizsgadíj.
2022. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7. Angol nyelv csak. De mivel ez felső oktatás így heti két nap amiből 2 óra volt angol. Tehát heti 2 óra. Sokszor nem volt a tanár van h en sem tudtam menni, jött a covid is. Persze nem akarom semmire fogni,ha többet foglalkozom vele lehet, hogy össze jön, de sok akadály jött közbe így is ezért aztán nem sikerült.
2022. febr. 10. 06:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Na de ha más nyelvből még ennyit se tanultál, akkor milyen csodára számítasz?? Egy nyelvi érettségihez nem véletlenül kell a négy év intenzív tanulás és rutin.


Inkább fuss neki most már az angolnak, de ne várd a sült galambot, hanem jársz angolul beszélgető klubokba, olvass könyveket angolul, nézz filmeket angolul, stb.

2022. febr. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!