Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 8 hónap alatt meg lehet...

8 hónap alatt meg lehet tanulni angolul emelt szintű érettségire?

Figyelt kérdés
Van belőle alap tudásom de szókincsem kevés. Küszöb szinten vagyok.

2022. szept. 8. 17:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Alapról emelt szintre semmi esélyed
2022. szept. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy újabb droid.


Van aki igen, van aki nem.

Képesség, hozzáállás stb. függő.

2022. szept. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mit jelent az hogy droid?
2022. szept. 8. 18:01
 4/14 A kérdező kommentje:
Be vagyok rezelve. Szeretném letenni a jövő évben az emeltet
2022. szept. 8. 18:18
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, aki képtelen gondolkodni.


Lásd megannyi tényező befolyásolja a tanulás, elsajátítás sikerét.

2022. szept. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem. Mi az amit ebben az esetben tudnál ajánlani? Amúgy nem vagyok rossz képességű ha beindul az agyam akkor végképp nem.
2022. szept. 8. 18:20
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha eljársz magántanárhoz, és napi 3-4 órát ezzel töltesz, akkor nem lehetetlen. Különösen csak átmenni az emelt érettségin nem reménytelen. De reálisan nagyon magas százalékra ne számíts.
2022. szept. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2022. szept. 8. 20:25
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem amúgy nem lenne rossz ötlet érettségire, nyelvvizsgára felkészítő könyveket venni, nekem legalábbis sokat segítettek. A Speaking Perfectly-t például tudnám ajánlani, egyik évben tankönyvként használtuk gimiben.

Emellett pedig naponta szavakat is tanulni, egy meghatározott mennyiséget belőve. Quizlet-en vannak fent jó szószedetek.


Ezenfelül pedig érdemes lenne megcsinálni az összes eddigi érettségit, ÉS utána visszaellenőrizni magadnak. Ne más tegye, hanem te, mert így jobban megmarad.


Meg TedTalk, TedX és társait is érdemes lenne nézned. Rengeteg videó van angol nyelven, angol és sokszor magyar felirattal is, többek közt. Nagyon sok témát körbejárnak és remek előadók vannak, biztosan találsz majd neked tetsző témát.

2022. szept. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ha tényleg odateszed magad, akkor lehetséges. Én spanyolból októberben kezdtem tanárhoz járni (előtte filmeket néztem, meg beszélgettem, de nem tanultam a nyelvet) és májusban emelt érettségiztem ötösre (71%). Viszont rengeteget tanultam rá. Ezzel azt akarom mondani, hogy egyáltalán nem lehetetlen és angolból sem az.
2022. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!