Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol nyelvben miért nincs...

Az angol nyelvben miért nincs normális semleges nemű szó, ami a his és her szónak felel meg?

Figyelt kérdés
Ha semleges vagy meg nem említett nemű illetőről van szó, akkor a his vagy her helyett "their" szokott lenni, ami engem mindig összezavar, mert így olyan, mintha többes számban lenne, tehát nem csak 1 valakiről lenne szó. Persze olyannal is találkoztam már párszor, hogy "they/them" van kiírva valakinek a netes profiljára, pedig egyetlen személyről van szó, de így eléggé megkavar mindig, mert olyan, mintha többes számban lenne. Miért nincs ezekre valami külön szó? Vagy ha esetleg van, akkor miért nem azt használják inkább?

2022. szept. 8. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
A "their" miért ne lenne normális szó? A magyar nyelv is tele van azonos alakú szavakkal. Ilyen esetekben nyilván a kontextusból derül ki, melyik jelentéséről van szó, a magyarban is, az angolban is.
2022. szept. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alapon úgy is kérdezhetnénk fordítva, hogy miért nincs a magyarban normális külön nőnemű és hímnemű személyes névmás, mint a he és she, miért csak az összezavaró, nem egyértelmű ő van?:) A nyelvek közt vannak különbségek, egyik sem kevésbé "normális", egyszerűen ez van és kész. Így alakult a nyelv történetében.
2022. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez a nyelv így fejlődött, erre nem nagyon van válasz 🤷🏻‍♂️

A magyarban nem voltak nemek soha, így aztán nem volt nehéz nemsemleges névmásokkal beszélni.

Ha összezavar a they/them/their, az azt jelenti, hogy nem találkozol elégszer ilyen szövegekkel. Nekem már full természetes, először megakadtam és nem értettem, hogy jön ez ide, aztán ugyanúgy, mint bármi furcsa nyelvtani szerkezetet egy idegen nyelven, egyszerűen ezt is csak meg fogod szokni.

Nem mellesleg az 1300-as évektől vannak írásos bizonyítékai, hogy használták a they-t ebben a semleges értelemben, mint ma, csak ez a jelenség manapság lett felkapott.

Ha a homonímia zavar, akkor rossz hírem van... a nyelvek rendszerint hemzsegnek az azonos alakú, de más jelentésű szavaktól.


Az elmúlt században amúgy nagyon sok gender-neutral névmást próbáltak belenyomni az angol nyelvbe, azonban az ilyenek, mint a névmások, ún. zárt lexikai osztályba tartoznak, tehát nem, vagy iszonyatosan nehezen módosíthatóak, általában saját maguktól változnak. Az angol nyelvhasználók úgy döntöttek, hogy számukra a they lesz ebben az értelemben a grammatikus.

2022. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kérdés értelmetlen. A miértre nincs válasz. Gondolkodásmódról van szó. A magyar nyel nyevtanilag nem különbözteti meg a nemeket. Legfeljebb megnevezi azt, akiről szó van, aki cselekszik, vagy történik vele valami. Az orosz és a német nyelvben létezik a hímnem, nőnem, semleges nem. Hogy miért, az lényegtelen, nem tudható.
2022. szept. 9. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon zavar, de hát nem hívhatnak senkit sem "it" -nek, mert az olyan tiszteletlen. Sajnos ez van, meg kell szokni
2022. szept. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarban is van egy csomó szó ami kontextustól függően több jelentésű.


they/them pedig nem egy mai dolog, jogi nyelvben régóta jelen van mivel nem adhtasz meg nemet ha nem tudod valakinek a nemét és félrevezető lehet a he/she használata.


Kontextusból pedig kiderül hogy a they többes szám vagy egyes számra utal. Ugyan úgy ahogy a You nál is kiderül hogy E/2 vagy T/2 ben beszélek valakihez vagy valakikhez.

2022. szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!