Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos szavak szinte azonnal megragadnak az ember fejében, másokat meg sokadik ismétlésre is csak nagyon nehezen sikerűl megjegyezni? Olasz.

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azok ragadnak meg amik érdekesek vagy amelyiket utána sokszor használom.

Azok pedig nem, amiket nem használok, vagy amik úgymond nem érdekesek számomra.


Hogy tanulod a szavakat? Szótárból egyesével vagy szövegkörnyezetben?

2022. szept. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb. ugyanezt akartam kérdezni, amit előttem..


Ha szövegkörnyezetben tanulod, akkor tuti jobban megragad.

2022. szept. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van. Szövegkörnyezetben, és próbáld meg kötni valamihez. (Én az elmúlt egy hétben több új angol szót tanultam meg, mint előtte egész évben.)
2022. szept. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most épp egy alkalmazásból tanulok. Olyasmi mint a duolingo, csak ebben van magyar-olasz is. Kijegyzetelem azokat amik nem maradnak meg és próbálom ezeket sokszor átismételni. Néha még ez sem segít. De egyébként rengeteg szó meg is maradt azért szerencsére, csak kb 20-30%-a az istenért sem akar bevésődni.
2022. szept. 15. 17:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak magolod őket nehezebben marad meg. Keress azokkal a szavakkal mondatokat, amik nem maradnak meg vagy próbálj meg velük te magad mondatokat alkotni.
2022. szept. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!