Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Mit jelentenek...

Angolosok! Mit jelentenek ezek a kifejezések a mondatokban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az angol mondatokat nem mindig szó szerint kell fordítani, ezért kérdezem:


- I found

- I feel like

- I mean

- every single day


2022. szept. 15. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Ezek csak mondattöredékek, így más jelentések is elképzelhetőek lehetnek, de valószínűleg ezt jelenthetik:

Találtam

Úgy érzem magam, mint

Úgy értem

Minden egyes nap

2022. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Mivel nem mindig lehet szó szerint fordítani, így fontos, hogy az egész mondatot, vagy akár az egész szövegrészt lássa az ember.
2022. szept. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Az "I feel like" egy gyakran használt kifejezés olyan értelemben is, hogy mit szeretnél, mihez lenne kedved.


I feel like (eating) pizza. - Úgy ennék egy pizzát.

I feel like dancing - Szívesen táncolnék (most).


Persze a szó szerinti jelentése amit az #1 írt, hogy "úgy érzem, mintha".

2022. szept. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A found lehet a tálaltam, vagy alapitottam (egy szervezetet pl, vagy a cégemet megalapitom), vagy létesítettem (egy központot).

De a tálaltamnak is lehet ezer értelme, attól függően, hogy mi van mellette: I found you, I found out, I found it, és még van ezer verzió. Sose ragadj ki csak egy szót a mondatból.

2022. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
72%
#4 Nem, mert abban az értelemben a found a jelenidő és founded a múlt.
2022. szept. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4-eshez máshogy magyarázva:

Azért becsapós, mert a find ige múltbeli alakja is found, de létezik a found ige önmagában is.

2022. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!