Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb angol...

Melyik a legkönnyebb angol nyelvvizsga (B2) Budapesten?

Figyelt kérdés

Sok rosszat hallottam a language cert-ről és az Euroexam-ről is. Most a BME-t nézegetem.


Tapasztalatok, hogy hova érdemes menni B2 angol nyelvvizsgát csinálni?


Tudom, hogy sok tényezőtől függ hogy kinek melyik az egyszerűbb, de szerintetek melyik a korrektebb a megbízhatóbb?


2022. szept. 21. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Idén augusztusban mentem először nyelvvizsgázni (B2 komplex, angol), és az Euroexam mellett tettem le a voksom, mivel több volt osztálytársam is ajánlotta. Elsőre meglett, és szerintem a feladatok egyáltalán nem voltak vészesek, minimális készüléssel teljesen abszolválható a vizsga (feltételezve, hogy már tanultál angolul és megy is).

Ha a nulláról kezdenéd a felkészülést, érdemes először keresni egy normális magántanárt vagy egy szimpatikus nyelvtanfolyamot, aztán ahogy haladsz előre a nyelvtanulással, úgy jössz rá, mik az erősségeid és gyengéid, az alapján pedig el tudod dönteni, hogy elsősorban egynyelvű vagy kétnyelvű nyelvvizsgát szeretnél-e tenni (a kétnyelvűben van fordítás). Utána lehet azon filózni, mennyire megy a nyelvtan stb. Azért is döntöttem az Euroexam mellett, mert a vizsga egynyelvű (nem tudok szépen fordítani) és nincs benne külön use of English (nyelvtani) rész, emellett rengeteg INGYENES gyakorló van fent a honlapjukon és van lehetőség próbanyelvvizsgát is tenni, konkrétan minden céljuk az, hogy átmenj. Egyik barátnőm TELC nyelvvizsgát tett (szintén komplex B2, angol), hát az az Euroexamhez képest sokkal nehezebb, neki még úgy is éppen lett csak meg, hogy járt a TELC nyelviskolájába és magántanárhoz is. Illetve az Origót szintén sokat szidták a baráti körünkben, sokaknak csak 2-3. próbálkozásra lett meg. A BME-s nyelvvizsgáról vegyesen hallottam jót is, rosszat is.

Tehát summa summarum, összességében az Euroexamot tudom ajánlani teljes szívből, szerintem nagyon egyszerű feladatokkal operál, ezért már egy minimális gyakorlással teljesíthető, de ez az én személyes véleményem. Azt tudom viszont javasolni még, hogy próbálj meg szerezni a lehető legtöbb nyelvvizsgaközponttól egy mintafeladatsort, szóbeli mintatételeket, oldd meg őket és az alapján dönts, hogy számodra mely feladatok, szituációk mentek a legkönnyebben.

2022. szept. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú segítséget :) megfogadom a tanácsokat
2022. szept. 21. 12:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az Euroexamról rossz tapasztalataim voltak. Én is azért választottam, mert elvileg az a legkönnyebb. De például a szóbelin értelmezhetetetlen fekete-fehér kis képregényről kellett beszélni, de én ilyen módon nem vagyok vizuális típus. Maga a vizsgáztatás sem volt szerintem korrekt. Én mondjuk azért erre mentem, mert az iskolai tanár erre kezdte el felkészíteni a csoportot, nem azért, mert én ezt akartam volna választani. Utólag belegondolva, sokkal többet számít az, hogy milyen vizsgafeladatok vannak, és az neked hogyan fekszik. Hiába mondták az Euroexamot a legkönnyebbnek akkoriban, nekem a Telc sokkal jobban feküdt, mert ott nem voltak ilyen idétlen elvárások. Én később a Dexamról hallottam, hogy az a legkönnyebb, az nem tudom, hogy van-e Budapesten. De szerintem inkább a feladatokat nézegesd, szóbelin és írásbelin egyaránt, hogy neked mi lenne a megfelelő. Én Euroexamon többször megbuktam, Telcen elsőre átmentem, és nekem a vizsgáztatás is korrektebb volt.
2022. szept. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi átnézem őket :)
2022. szept. 26. 11:19
 5/6 A kérdező kommentje:
A Telcnél csak 1 mintafeladatszerűség van. Te megvetted a tankönyvüket vagy hogyan készültél fel rá?
2022. szept. 26. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Én kb. lassan 10 éve voltam náluk. :D De én tanárral készültem fel, aki ismerte a Telcet, és vettem tankönyvet is hozzá.
2022. szept. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!