Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz (vagy hasonló) nyelvben...

Orosz (vagy hasonló) nyelvben az egyeztetést hogy tanultátok meg?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy mindent a főnévvel egyeztetünk, ugyanakkor a főnevet megelőzhetik melléknevek, számnevek, névmások, mittomén. Az egész sornak a végén van a főnév.

Most én, aki a magyarhoz és angolhoz vagyok szokva, vagy a franciához (ami hasonló, de mégis jóval egyszerűbb), nem gondolkozok a főnév nemén addig, amíg a névmásokat, jelzőket, stb. végig nem mondtam.

Sokszor azon kapom magam, hogy végigmondom a "sort" hímnemben, aztán a főnévhez érve veszem észre, hogy hoppá, ez nőnem volt (ha egyáltalán el tudom dönteni, hogy milyen nem pl. lágyjelre végződőeknél). Aztán kezdhetem az egészet előről.


Azok akik gyakorlottak az orosz, vagy hasonlóan működő nyelvben, hogy tudták ezen túltenni magukat?



2022. szept. 22. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Ne tanulj oroszul, mert akkor sztálinista leszel!
2022. szept. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is azon szoktam gondolkozni, hogy az anyanyelvűek, akik hadarnak, honnan tudják ezt előre. A gyakorlatban egyébként ez nem okoz komoly problémát, eleve 50% esélyed van rá, hogy beletrafálj, meg a tudatalattiddal általában ráérzel, főleg hogy egy külföldi nem beszél olyan gyorsan. De ha mégis elrontod, a főnév előtt még meg lehet ismételni egy pillanat alatt nem zavaróan helyesen.
2022. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Velem gyakran fordítva van, amikor német fórumra írok. Eszemben van a főnév neme, és amikor elérek a főnévhez, akkor maga a főnév nem jut eszembe. Előveszem az internetes szótárt, megadom a magyar jelentést, rákeresek, és igen, pont az a neme.

Másik kérdés: te vajon honnan tudod, hogy a többalakú ragok közül melyiket használod? Mert így hangzik jól. Ezzel ők is így vannak, amikor egyeztetni kell.

2022. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!