Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik oldalt ajánljátok...

Kenorcsi kérdése:

Melyik oldalt ajánljátok kezdő tanuláshoz, aki még angolt egyáltalán nem tanult?

Figyelt kérdés
2022. szept. 25. 06:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Aki még angolt egyáltalán nem tanult, az ne is próbáljon önállóan belekezdeni, mert jó eséllyel csak az idejét vesztegeti. A helyes kiejtés elsajátításához mindenképpen tanár kell. Ha rosszul rögzülnek benned az elején a fonémák, akkor utólag korrigálni azt kínkeserves munka, ha egyáltalán sikerül. Úgyhogy iratkozz be egy nyelvtanfolyamra vagy járj el magántanárhoz. Hidd el, így jársz jobban. Ezt nem lehet megspórolni, akár tetszik, akár nem.
2022. szept. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én inkább youtube csatornát ajánlanék, abból bármi jó lehet, aminek nagy a nézettsége. Ott legalább ki is ejtik. De szerintem egy pár hónapos tanfolyam mindenképpen kellene, vagy magántanár, mert szerintem vakvágtában tanulni elég nehéz, és számos dolog rögzülhet rosszul.
2022. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is a youtube csatornákat ajánlanám, az Easy English csatorna elég jó, több nyelvből is van, egészen az alapoktól indul. Angol számoknak nézd meg a szövegét angolul, énekeld, ez sokat segít a kiejtésben. Vannak különböző "language exchange/tandem" applikációk telefonra, ilyen pl. Tandem, ahol random emberekre írhatsz rá, kiválasztod, hogy milyen korú, nemű legyen, és hogy milyen szinten beszéli az adott nyelvet. Van egy olyan gomb, hogy lefordítja az üzeneteket, és a beszélgetőpartnered ki tudja javítani az esetleges hibákat.
2022. okt. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát! Önszorgalombombol szeretnék csak angolt tanulni,nem nyelvvizsgara van szükségem.

A német nyelv után amit használok is úgy erzem az angol könnyebb lenne, mivel fülbemászó, dallamos a nyelv. A német ellenben egy kemény nyelv. Magán célból van rá szükségem, alap szintén és nagyon jó anyagokat ajánlottatok. A rengetegben eel lehet veszni ezért is kértem segítséget. Köszönöm szépen.

2022. okt. 22. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!