Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Full kezdő német nyelvtanulóna...

Full kezdő német nyelvtanulónak melyiket ajánljátok jobban? Magántanár vagy csoportos kurzus?

Figyelt kérdés

Németet szeretnék elkezdeni tanulni és kiszámoltam, hogy 500 óra (ami elvileg az alapfokhoz kell) 2,5 millióba fájna majd (1 óra 5ezer). Ez irtó sok fél év alatt.

Viszont nem tudom melyik a hatékonyabb a magánóra vagy a csoportos kurzus. Gondolom utóbbi olcsóbb is.

Mit tanácsolnátok nekem?

Azért magam csak ne kezdjek el németet tanulni 0-ról Duolingóval...



2022. júl. 17. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Abba az 500-ba bele van számolva a teljesen ingyenes önálló tanulás is. Kurzuson 500 óra minimum középfok, de ha van érzéked hozzá, nem kell annyi.

Kezdőnek bármelyik bejöhet, habitus és tanári stílus kérdése. Kellemesebb lehet csoportban, viszont lassabb. Célratörően egy jó magántanár hatékonyabb. Szerintem van 4 ezerért is magántanár. Fele annyi pénzből is ki lehet hozni egy középfokot is sok önálló tanulással, de nem az elején.

2022. júl. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én Falou alkalmazással kezdtem teljesen 0-ról, aztán mivel a totál alapok már megyegettek, de zavart, hogy semmit nem értek miért van úgy, elkezdtem nyelvkönyvet keresni, apukám ajánlotta amiből még ő tanult Tímár József német nyelvkönyv 1-2- t

Ezekből a nyelvtant értelmesen át lehet tanulmányozni mellé tanultam a szavakat, nem álltam jól anyagilag, szóval nyelvsulira gondolni se mertem. Most jelentkeztem egy a1 tanfolyamra de szintfelmérő után egyből b1 re küldtek és a kiejtésem az botrányos, de mindenben lemaradásban vannak tőlem a csoporttársak.

Szóval teljesen 0-ról simán az alapok mennek autodidakta ha az ember akarja.

2022. júl. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na szuper, ha nem kell 500 nettó óra (csak magántanár) akkor belevágok egy magántanárral. Nyilván akkor kardinális dolog lesz, hogy magam hogy fogok tanulni autodidakta módon az órák között. Remélem ebben is tud irányt mutatni.
2022. júl. 17. 21:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha meg van a motiváció, akkor nem lesz nehéz leülni és gyakorolni. Gyakorlod azt, amit az órán vesztek, ha szeretnél csinálsz pluszban az adott témában gyakorlófeladatokat (neten rengeteg van), tanulod a szavakat egy idő után pedig elkezdhetsz könnyített olvasmányokat is olvasni.

Nem kell 500 óra tanárral, szerintem az arra jó, hogy valaki elmagyaràzza neked a dolgokat, hogy kijavítson és hogy a beszédet gyakorold. A szókincs fejlesztésében (ami a beszéd fontos eleme) sokkal fontosabb az önálló tanulás. (Akár passzívan, akár aktívan tanulod őket.)

2022. júl. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!