Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám "megtanulni" a...

Hogy tudnám "megtanulni" a német akcentust?

Figyelt kérdés

Néztem videókat de csak az angol mondatokat pl az angol TH nincs magyarba így annak a német kiejtését nem tudom magyarba alkalmazni és a double v németbe v az se mivel az ugyan olyan a magyarba mint a németbe .


Próbáltam kicsit ilyen ich-et pl isch-nek ejteni megy is de most nem lehet ezzel az sch-val minden szavat mondani Zurüch-et zurüsch maximum meg a hasonló szavak de pl ők az r-t is máshogy ejtik stb



2022. okt. 3. 20:42
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Szót mondani*
2022. okt. 3. 20:43
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Hogy mit szeretnél? Teljes katyvasz, amit írtál. Még az sem világos számomra, milyen nyelven akarsz milyen akcentussal beszélni.
2022. okt. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%
Költözz olyan helyre, ahol az az anyanyelv, csak ott tanulhatod el ennyire...
2022. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Konkretan melyik nemet dislektust szeretned? Van vagy 100...😂
2022. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
De a TH német kiejtését miért akarod a magyarban alkalmazni??? Tulajdonképpen milyen nyelven akarsz beszélni? Németül angol akcentussal? Angolul német akcentussal? De akkor miért a magyarban akarod alkalmazni? Értelmezhetetlen.
2022. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
#5: szamomra is total érthetetlen.. 😎
2022. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Az angol TH semmilyen formában nem szerepel a német hangkészletben, nekik is problémás megtanulni.

"Próbáltam kicsit ilyen ich-et pl isch-nek ejteni megy is de most nem lehet ezzel az sch-val minden szavat mondani Zurüch-et zurüsch "

Ez nem tudom, hogy jön a TH-hez, meg azt sem érthetö, mit akarsz ezzel egyáltalán.

Esetleg a német ich kiejtésével van gondod? Azt csak egyes tájszólásokban ejtik isch-nek, a legtöbb területen nem. Az ich esetében egy erös, torokbol jövö H-t kell ejteni németben, ezt gyakorolni kell.

Olyan szó meg, hogy Zurüch nem létezik, vagy Zürich vagy zurück van csak.

2022. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

4# Hát általában az emberek a Hochdeutsch-t szokták tanulni szóval gondolom ebből kitalálhatod .


7# jó hát elírtam egy betűt zurück akart lenni na

2022. okt. 3. 22:19
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
Először tanulj meg németül rendesen, utána lehet flexelni azzal, hogy különböző dialektusokat felismersz és utánzol. Egy német anyanyelvű előtt borzasztóan kínos lesz másképp, ahogy erőlködsz, próbálsz németnek látszani, de rossz nyelvhelyességgel. Egyébként sosem fog úgy menni, mint egy bionémetnek. Ha valaki az anyanyelv természetes tanulásának időablakán kívül (tehát nem kisgyerekként) tanul meg egy nyelvet, azt az agy másképp kezeli. Ritka kivételektől eltekintve a teljesen 100%-os anyanyelvi kiejtés nem tanulható felnőttként, csak közelíthető sok gyakorlással.
2022. okt. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
9# hát nekem menni kéne kicsit mert apai ágon német vagyok
2022. okt. 4. 07:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!