Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az angolt valaki képtelen...

Ha az angolt valaki képtelen erős szintre megtanulni, mennyire érdemes német nyelvvel próbálkoznia?

Figyelt kérdés
Angolnál ott a sok kudarcélmény, német viszont mindig vonzott, csak ilyen-olyan okok miatt mégse a németet választottam.
2022. aug. 31. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először angolt tanultam, utána kezdtem a németet.

Nekem a német sokkal jobban ment az elejétől fogva, mint az angol, pedig az angol nyelvtan igazán C1-től vált nehézzé (legalábbis nekem).

A németnél első perctől kezdve pislogtam néha, de nagyon megtetszett, most már jobban beszélem, mint az angolt :)

Szerintem változó, kinek melyik idegen nyelv megy könnyebben. Én a franciát adtam fel néhány év után, már a hangzásától is hidegrázást kaptam, pedig az egyik legszebb nyelvnek tartják a világon :/

2022. aug. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig vonzott, akkor van belső indíttatásod, hogy azt tanuld, így azt biztos könnyebben el tudnád sajátítani. Az, hogy hogyan viszonyulsz egy nyelvhez, nagyban befolyásolja, hogy mennyire könnyen vagy nehezen tanulod meg.
2022. aug. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az angollal kapcsolatos kudarcélményeket többek között az adja, hogy egész máshogy ejtik ki a szavakat, mint ahogy leírják őket, akkor a német különösen nagy könnyebbség lesz, azt mutatja a tapasztalat, és a többiekkel egyetértve is én is csak ajánlani tudom.
2022. aug. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy olyan nyelvet mindig könnyebb tanulni, amit te is szeretnél, ami egyszerűen vonz téged. Például nekem a német sosem ment annyira, de egyszerűen maga a nyelv, már elnézést, hogy ilyet mondok, de irritál. Ezzel szemben az angolt mindig is szerettem, elég jól is megy. De például az angolt is, mindig úgy ültem le tanulni, hogy érdekelt és majdnem szinte izgatott voltam, hogy tanuljak. Viszont amikor a németet tanultam, akkor azt sosem élveztem, csak egy teher volt, mert egyszerűen nem érdekelt a nyelv. Szóval azért számít az, hogy az ember szeretné az adott nyelvet megtanulni, vagy csak azért akarja megtanulni, mert valami miatt muszáj.
2022. aug. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. :)


4-es: na fordítva vagyok kb. Angolnál van az, hogy azt érzem, hogy "nem tudod? Akkor fordulj fel!". Meg ugye elvárt nagyon sok helyen.

Ha meg úgy adódik, akkor nekem irány lesz kifele Ausztria vagy Németország.

2022. aug. 31. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!