Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a jobb nyelvizsga...

Melyik a jobb nyelvizsga központ? A Telc vagy az Euroexam?

Figyelt kérdés

2022. okt. 8. 10:21
 1/1 anonim ***** válasza:
53%
A Telc. Az Euroexam szerintem egy nagy átverés, annó volt a sulimban, kb 100-ból ha 3-4 embernek sikerült. Nekem személyes tapasztalatom nincs róla, de ismerősök szívtak vele, a próbafeladatsorok alapján sima ügy volt, aztán írtak úgy 30%-ot. Más típusú nyelvvizsgájuk meglett. Én telc-en németen voltam, a hallásértés, szövegértés korrekt volt. A levél is korrekt volt, viszont azt be kell nagyon gyakorolni, mert szeretnek rajta buktatni, fontos a forma stb. Én is elvileg beleköthetetlen levelet írtam, és lett kb 80%. Kell bele sablonmondatokat is tenni, de legyen benne nem sablon mondat is, és minden pontra, amit kérnek hogy beleírj, legalább 3 összetett mondattal reagálj. Szóbelin nagyon kedvesek voltak, viszont sikeresen kihúztam az állatkísérleteket, nem örültem, pár mondatot kinyögtem, és alig veszítettem pontot, nagyon jófejen értékeltek. A többi feladat hasonló volt, mint a felkészítő könyvben. Szerintem korrekt és teljesíthető volt, egy felkészítő könyvön azért menj át, hiába érzed magad középfokon. Be kell kicsit gyakorolni, ennyi, de simán hozható.
2022. okt. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!