Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angolul kezdek olvasni,...

Ha angolul kezdek olvasni, hamar elfárad az agyam. Ez javulni fog idővel?

Figyelt kérdés
A hallott szöveget 80-90%-ban megértem és nem megerőltető hosszabb filmeknél, videóknál sem, de ha hosszabb szöveget olvasok, még ha ismerem is a legtöbb szót, nehéz összerakni. Ha többet próbálkozom, akkor ez javulni fog idővel, vagy máshonnan kéne megközelítenem?

2022. okt. 12. 12:23
 1/10 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Persze, csak hozzá kell szoktatnod magad, sokan eleve az olvasástól el vannak szokva.
2022. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A szókincseden kéne fejleszteni
2022. okt. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De a legtöbb szót ismerem, csak mire fejben összerendezem őket, az idő és lassan haladok.
2022. okt. 12. 12:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze teljesen normális. Én elég jól beszélek 2 nyelvet (nyelvszak), azonban olyan 20-30 oldal után nekem is elfárad az agyam hiába értem. Régebben ez sokkal kevesebb oldal volt. Angolból (amiből rosszabb a szintem, középfokon vagyok) pedig már 5 oldalnál fáradok. Szóval ne aggódj, teljesen normális. Sőt egy idő után még magyarul olvasva is elfáradok.
2022. okt. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen szintű szöveget? Ezt ma találtam, és szerintem fárasztó olvasni:

[link]

2022. okt. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Átlagembernél a helyzet javul.
2022. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért fáradsz el, mert gondolkodsz közben, normális. Én azt mondom, hogy először egyszerűbb dolgokkal kezd, például mesékkel. Rövid is, egyszerű is. Utána, ha már attól nem fáj, kezdj el minél hosszabban mást is olvasni, de azt is mértékkel. Idővel megszokod, azért a legtöbbeknek megterhelő idegen nyelven olvasni, ha amúgy nem külföldön él. Sokan meg magyar nyelven is elfáradnak mondjuk 100 oldal után, az idegen nyelvű szöveg meg nyilván akkor jóval hamarabb is fáraszthat. Illetve, te magad mondtad, hogy a "legtöbb szót" érted, tehát nem mindet. Az agyad emiatt próbálja a jelentést megfejteni és kilogikázni, ami plusz erőkifejtés számára, érthető, ha elfáradsz.
2022. okt. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, én pont fordítva vagyok vele, nekem a hallott szövegre figyelni sokkal megterhelőbb. Olvasni egyszerűbb.
2022. nov. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Érdekes, én pont fordítva vagyok vele"

Nyilván más a belső huzalozás. Én teljesen meglepve olvasom ezeket az elfáradok dolgokat (csak én elfogadom, hogy ilyen van). Mikor 25 éves koromban vonatoztam 3-5 órát, majd vizsgáztam egyet a műegyetemen, akkor volt jó a nap, ha a Déliben a könyvesboltban találtam valami olvasnivalót a visszaútra (egy átlagos Albatrosz sorozatos krimit a 3-5 órás visszaúton természetesen ki is olvastam, persze, ezek nem voltak vastagok). Cserébe, ha egy oktató videot (oktató videónak csúfolt szörmedvényt) nézek a dzsatubén, 2 perc után legszívesebben elrohannék.

2022. nov. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, és én sem ma voltam 25 éves. Én is rengeteget olvastam, ahol csak tudtam. Vonaton mindig, dettó, mint te.

Talán nekünk ezért könnyebb az olvasás. Mert mi nem a képernyőkhöz szoktunk, hanem az igazi könyvekhez.

Ezek alternatívája ma az e-book olvasó, az is hasonlóan jó.

Középszintű angoltudással elolvastam a Gyűrűk Urát angolul (is). Nem számított, hogy nem értek minden egyes szót meg kifejezést, a szövegkörnyezetből adódott a megértés. Nem is törekedtem rá, hogy mindent megértsek, az úgy tényleg nagyon fárasztó lett volna. Csak olvastam folyamatosan, legfeljebb akkor néztem utána egy szónak, ha már sokszor találkoztam vele, és még mindig nem értettem.

2022. nov. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!