Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor fejlődik jobban az...

Mikor fejlődik jobban az angolom a hétköznapi nyelv elsajátításához, ha rap dalokat hallgatok, vagy ha a National Geographic videóit nézem angolul?

Figyelt kérdés

A célom az utca embere nyelvének elsajátítása.


A NatGeo anyagai jónak tűnnek, de túl kiművelt szóanyag, nekem nem célom olyan szintet elérni, mint egy doktor.

Ellenben a rap dalok a szlenges, itt-ott helytelen nyelvi fordulatokat hozzák. Ha New York utcáin beszélgetnék az amerikai haverokkal, ott is valószínűleg ezt hallanám


Mit gondoltok?


2022. okt. 12. 22:41
A kérdező szavazást indított:
A rap dalokból tanulj.
A NatGeo-ból tanulj.
5 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Természetesen használok egyéb eszközöket is: tankönyv, szótár stb... Meg ami kell. Kiegészítőnek gondoltam ezt a két példát.
2022. okt. 12. 22:50
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ne a 2 végletben gondolkozz. Nem tudom milyen a szinted, de szerintem ne tanulj direkt hibás szófordulatokat.
2022. okt. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Például az "I ain't mad at cha" hibás szófordulat?
2022. okt. 12. 23:13
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Az utca embere műveletlen tahó? Aki meg szereti a természetet, az egy doktor? Amúgy fel nem bírom fogni, mért két számodra nem megfelelő lehetőséget hoztál fel, mintha ennyiből állna a nyelvhasználat!
2022. okt. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4


Nem tahó, de ha megállítasz egy hétköznapi embert az utcán, és megkéred, hogy beszéljen sejtbiológiáról, nem nagyon fog menni pl. a citoplazmáról való társalgás. Ha kijárta a gimnáziumot, akkor csak az alapokat tanulta meg, amiket már régen elfelejtett.

Ellenben feltehetően jól fog tudni felelni arra a kérdésre, hogy melyik celeb pár szakított a múlt héten.

2022. okt. 12. 23:34
 6/10 A kérdező kommentje:
Már leírtam mit akarok. Az utca embere szintjét akarom elérni, saját példámat hozva, hogy pl. jól el tudjak beszélgetni folyékonyan a celebekről könnyed, szlenges stílusban mellőzve a cicomás szavakat.
2022. okt. 12. 23:38
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha celebekről akarsz diskurálni (nagyszerű életcél), akkor nézz olyan videókat, amikben celebek vannak. A rap dalok drogokról, kurvákról meg fegyverekről szólnak.
2022. okt. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell ehhez NatGeo: a YouTube telis-tele van angol nyelvű, angolul feliratozható videóval, legyen az ismeretterjesztő, elemző, véleményező, stand-up, sorozat, vagy bármi. Mindenki találhat rengeteg olyan tartalmat, ami érdekli is, így szórakozva tanulhat bármikor, bárhol – és ingyen.
2022. okt. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Cubina ***** válasza:

Nézz olyan videókat angolul, amiben családok mindennapi életét videózzák. Nem történik semmi extra, vásárolni mennek, edzeni mennek, ide-oda kocsikáznak, gyereket nevelnek, poénkodnak, játszanak, stb.

Na ők az utca emberei, van mindenféle nemzetiségű család, így más akcentusokat is megismersz és később nem azon fogsz gondolkodni, hogy ez most milyen nyelv.

A Rap-es angolt a fekete negyedben gyakorolhatnád Bronx-ban, de oda nem nagyon merészkedik fehér ember.

A National Geo dokufilmjeiről nem igazán beszélget a hétköznapi ember.


Ezért szerintem a legjobb családok mindennapi életéről videók, vagy régebbi vicces sorozatok nézése angolul.

Rém rendes család és társai, ott van minden. :)

2022. okt. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az utca embere műveletlen tahó? Aki meg szereti a természetet, az egy doktor?"


"Ha celebekről akarsz diskurálni (nagyszerű életcél)"


Ebben a kettőben nagyon jól benne van az emberiség elkorcsosulása. Pláne, életcélként. :D

2022. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!