Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A rádióhallgatás mennyire...

A rádióhallgatás mennyire segít a nyelvtanulásban?

Figyelt kérdés
Franciául tanulok, most olyan A2-B1 szinten vagyok. Szoktam hallgatni egy francia rádiót, amiben sok francia szám fut és amiben viszonylag sok a beszélgetős műsor/híradó. Ez segít a nyelvtanulásban? Csináljam tovább vagy fölösleges mert csak összezavar?

2022. okt. 25. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó hatással van a kiejtésre. Próbálj meg filmeket is nézni francia szinkronnal, francia felirattal.
2022. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Filmeket annyira nem, de Youtube videókat szoktam néha franciául nézni, bekapcsolt felirattal, ha van hozzá.
2022. okt. 25. 22:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó hatással van. Én nemrég kezdtem tanulni franciául, és hallgatok francia rádiót meg nézek filmeket franciául. Igaz még alig értek valamit, de szokom a francia nyelv hangzását, és nagyon izgalmas amikor megértek 1-1 mondatot.
2022. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismered az "Egyszer volt..." gyerekeknek szóló ismeretterjesztő rajzfilmsorozatokat? Azok francia sorozatok, franciául "Il était une fois..." a címük.


Én most azokat nézem eredetiben, nagyon jó mert gyerekeknek szóló, érthető nyelvezete van.

2022. okt. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 klimaesvillany pont hu válasza:
Mi az a rádió, amit hallgattok?
2022. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Phare fm, de ezen sok a vallási műsor. Vagy Radio ECN.
2022. nov. 4. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!