Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinek melyik program, oldal...

Kinek melyik program, oldal vált be az önálló nyelvtanulásra? Van egyáltalán ezeknek értelme, vagy felesleges pénz kidobás?

Figyelt kérdés

2022. okt. 28. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a nyelviskola az igazán pénzkidobásos és értelmetlen!


Oda-visszaút időveszteség, tanár körmöl a táblára a diákok másolnak ez is rengeteg időpazarlás, a maradék időben egymás makogását kell hallgatni és megvárni, aztán van egy kis magnóhallgatás valami olyan sztoriról, aminek az életben nem veszed hasznát, meg felad egy csomó házit, hogy oldd meg otthon egyedül (következő óra eleje az ellenőrzésekkel megy el).


Szerintem ennél többre mész, ha otthon fordítasz, szótározol, másolsz egyedül, csevegsz külföldiekkel és hallgatod a BBC-t, tehát ha nem tanulod, hanem inkább HASZNÁLOD a nyelvet!

2022. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha viszont a nyelvvizsga a célod, akkor meg az adott nyelvvizsgatípus feladatsorait kell begyakorolnod és akkor ott jöhet a nyelviskola, ahol vizsgázni fogsz, mert ők tudják, hogy mi kell a papír megszerzéséhez !
2022. okt. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Ugyan nem program vagy oldal, de nekem eddig az jött be a legjobban, hogy megtanultam egy 888 kérdés és válasz, vagy 1000 kérdés és válasz, vagy valamilyen más tematikus könyvet kívülről, levélírasban, beszédkészségben nagy segítség. Hallásértésnél pedig sorozatnézés. Önálló nyelvtanulásra találták ki a Pons nyelvkönyvsorozatot, a kreatív sorozatot Gaál Ottótól, illetve a Relaxát. Mindnek van előnye, hátránya, nézz utánuk. Én a kreatívot próbáltam, nagyon unalmas, viszont a semminél sokkal jobb, ha nincs pénzed, összefoglaló jellegű, alkalmas önálló tanulásra is. Ezekben az a nehéz, hogy nagy önfegyelemmel kell rendelkezni, hogy leüljon hozzájuk az ember, míg ha órára jársz, rá vagy kényszerítve a készülésre.
2022. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Busuu, Lingvist, Clozemaster
2022. okt. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
1.-vel teljesen egyetértek. Én használtam egy olyan online tanfolyamot ami 0-ról a nyelvvizsga szintjéig visz. Önkontroll kell. Nálam az volt a gond, hogy időközben nem maradt időm rá (ezt többször eljátszottam), és mindig előlről kezdtem mert az elejére már nem emlékeztem. :) Szóval nekem annyi gondom volt vele, hogy mindig a "Hello John"-tól kezdem, viszont a 75 körülig eljutottam a 200 lépésből. Nagyon jól fel vannak építve, olyanok csinálták akik amúgy vizsgáztatók voltak sokáig. Nekem alapvetően a saját nehézségeim ellenére nagyon bejött, ráadásul bármikor folytathatom ha időm engedi. Intenzíven (mindennap hétvégén is 3 óra) fél év alatt lehet elvileg végigcsinálni 0-ról a középfokig (illetve "kicsit" több).
2022. okt. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Szalai Gabi, Angolutca weboldalról töltsd le a Minden, amit a nyelvtanulásról tudnod kell ingyenes kiskönyvet. Abban nagyon jól, példákkal le van írva, hogy mekkora különbség van a használati és a tanfolyami nyelvtanulás között. Támpontok is vannak, hogy hogyan csináld.
2022. okt. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Busuu szerintem is jó, nekem jobban bevált, mint a Duolingo.

Szerintem lehetséges az önálló nyelvtanulás is, ha az ember összeválogatja a forrásokat (weboldalak, könyvek, appok), illetve szorgalom, kitartás, önállóság kell hozzá, ahogy észrevettem, nem mindenki képes erre, ha nincsen rákényszerítve arra, hogy folyamatosan órára járjon, házit kelljen írnia stb. De ha szeretsz nyelveket tanulni vagy van motivációd, akkor sikerülhet. Én eddig minden nyelvet vagy iskolában, vagy tanárral, vagy nyelviskolában tanultam, mert nyelvvizsga, érettségi is a célom volt velük, de most már ha csak hobbiból szeretnék valamit megtanulni, akkor nagyrészt magamtól tervezem.

2022. okt. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 Az milyen oldal, amiről beszélsz?
2022. nov. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
8: Imprevo
2022. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!