Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Néderlandisztika szakon...

Néderlandisztika szakon tanulók! Mi a véleményetek a szakról és mennyire lehet jól hollandul megtanulni?

Figyelt kérdés

2022. okt. 30. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

#1 láthatóan tudatlan. A néderlandisztika a germanisztika egy ága, s a holland nyelv és irodalom bölcsészettudományát jelenti.


Én ugyan nem vagyok néderlandisztika szakos, de szerintem ez a szak itthon elég szűkös elhelyezkedési lehetőségeket kínál. A holland kereskedelmi kapcsolatokhoz elég angolul tudni, az ellátandó holland-magyar fordítási és tolmácsolási feladatok pedig elég szűkösek. Talán más szakkal együtt ér valamit, vagy akkor, ha valaki Hollandiába szeretne kivándorolni.

2022. okt. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Első válaszolót jelentsétek bátran, hátha törlik.

Másodiknak köszönöm.


Örülnék, ha írna olyan aki erre a szakra jár. Lenne pár kérdésem privátban is.

2022. okt. 31. 10:05
 3/6 anonim válasza:
100%

ELTE néderlandisztikán végeztem. Nálunk már harmadéven elkapkodták az embereket különböző multik (IBM, bp), mert jóval több holland nyelvtudást igénylő állás van Magyarországon, mint ahány olyan hollandul tudó, aki hajlandó customer service meg HR területeken dolgozni.

A szak kemény és sok munkát igényel az, hogy tényleg jól megtanulj hollandul. A nyelvoktatás magas színvonalú, ez a többi óráról nem mindig mondható el. Nekem meglett a középfok másodév végén, úgyhogy ha akarja az ember, akkor magas szintű nyelvtudásra lehet szert tenni a három/öt év alatt.

2022. nov. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A mostani egyes is elég tudatlan, budapesti SSC-k körében rendkívül keresett nyelv a holland, nem csak tolmácsként/fordítóként lehet elhelyezkedni ezzel a nyelvtudással.
2022. nov. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A negyes nagyon jol mondja, hozzank pl folyton keresnek hollandosokat, es nem is sz*r fizetessel a magyar atlaghoz merten . Nyilvan bele kell fektetni az energiat de jol lehet helyezkedni vele
2022. nov. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hollandosként operatív beszerzői, AR, AP területre 600-700k bruttó között keresnek manapság. Kezdőként ez valamivel kevesebb, mondjuk 500-600k között. (Cafeteria még ezekre jön rá.) Tapasztalatból mondom, ilyen területen vagyok hollanddal és heti szinten jönnek a megkeresések.
2022. nov. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!