Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan, hogy valakinek nem...

Van olyan, hogy valakinek nem megy a nyelvtanulás?

Figyelt kérdés

Időt, energiát, pénzt tesz bele és 9hónap alatt se érzi azt, hogy meg mer szólalni. Nulláról kezdve.

A magyarul való beszélgetés idegenekkel is nehezemre esik, lehet emiatt??!



2022. nov. 1. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, biztos te is sokat tanuétál a 9 hónap alatt, az más kérdés, hogy alig mersz megszólalni angolul. Feltételezem inkább írásban tanultál és a beszédet nem gyakoroltad sokat. Ez amúgy elég gyakori, eleinte sokaknak gondot tud okozni, de ha sikerül túl lépni a félelmeiden és elkezdeni, meg lehet szokni és egyre könnyebben fog menni.

Amúgy igen, biztos az is közrejátszik, hogy még magyarul is nehezedre esik idegenekkel beszélgetni, nem csoda, ha angolul, amit nem tudsz tökéletesen, még nehezebb.

2022. nov. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt a félelmet , hogy tudom leküzdeni? Csak ha beleerőszakolom magam ilyen szituációkba??
2022. nov. 1. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus segíthet leküzdeni a szorongásaidat.
2022. nov. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valahogy úgy, de kezd kicsiben, nem muszáj rögtön mélyvízbe dobni magad. Pl. először csak beszélgethetsz egy baráttal vagy ha az neked jobb, akkor egy idegennel az interneten, akivel tudod, hogy soha többé nem fogsz, így nem gáz, ha rosszul menne, kisebb a nyomás. De akár azzal is kedheted, hogy otthon egyedül csinálod, de ne csak fejben, mondd is ki, azzal is gyakorolsz. Mindegy mit, lehet monológ, hogy épp mit csinálsz, megnézel egy filmet és utána angolul fogalmazod meg a véleményedet, teljesen mindegy. Szóval nem is muszáj rögtön párbeszédnek lennie, csak szokd meg, hogy nem csak írásban használod az angolt, hanem beszédben is. Előbb-utóbb azért el kell jutnod oda, hogy emberekkel is beszélsz, de csináld a saját tempódban. Találd ki milyen ütemben szeretnél haladni és aszerint gyakorolj.
2022. nov. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván van, aki a szó klinikai értelmében beteg, az forduljon orvoshoz. Szerintem a legtöbb ember nem ez a kategória, azok meg egyszerűen kezdjenek el beszélni. Én például a világ legfélszegebb, visszahúzódóbb embere voltam, de szerettem volna szakmai tanfolyamokat tartani, hát ezt az három évtizedes gátlásosságot négy nap alatt kivettem magamból, tök ismeretlenek előtt beszélve. És még ráadásul videóra is vettek, visszanéztek és a tanár elemzett. Akkor se megyek haza, mondtam magamban. Azóta nagyon lenézem azokat, akik nyávognak, hogy nem képesek. Kivéve, mint feljebb írtam, a valódi betegek.
2022. nov. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!