Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire szigorúak az emelt...

Mennyire szigorúak az emelt angol szóbeli pontozásánál?

Figyelt kérdés

Tudom hogy sok ilyen kérdés van, csak hát mindegyik személyes valamilyen szinten. Nekem 96% lett az írásbelim, a szóbelire pedig úgy mentem be hogy általánosan tudok beszélni mindenről, viszonylag folyékonyan, választékosan, illetve természetes, nem a klasszik magyaros hangzással, amit középszinten annyira értékeltek tavaly, hogy 100% lett a szóbeli. Ma volt az emelt szóbeli és az első két feladat igazából viszonylag jól ment, mindenre válaszoltam, szerintem a vitánál is nagyjából jól megvédtem az álláspontomat, remélem hogy elfogadhatóan. A 3. feladat lepett egy kicsit meg, mert egy egyszerűnek tűnő témáról kellett beszélni (different forms of class trips --> képek: museum, backpacking, sightseeing), csak nem igazán sikerült jól összeszednem a gondolataimat, ezért sajnos akadozva, kis szünetekkel beszéltem. Ennek ellenére nem igazán kérdeztek bele, nagyjából hagyták, hogy végig én beszéljek, akkor is, amikor kicsit elakadtam, megvárták, hogy folytassam. Gyanítom hogy azért amit elmondtam, az tartalmazott érdemleges információt, próbáltam összefüggésbe hozni a képeket és egységesen beszélni a témáról, de nem érzem valami fényesnek a performanszot magamhoz képest, attól tartok hogy nem említettem elég információt és nem beszéltem elég folyamatosan.

A kérdés tehát szubjektív, igazából főleg a tapasztalataitokra vagyok kíváncsi, hogy nektek mire és mennyi pontot vontak le, illetve hogy szerintetek kb. mire számítsak mindezek alapján. A célom eredetileg az volt, hogy legalább 95% legyen az egész érettségi, ehhez max 3 pontot veszíthetek a szóbelin. Ezt neccesnek találom, de az, hogy összességében 90 fölött maradjak, lehetőleg minél közelebb a 95höz, reális?



2022. nov. 10. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez alapján van esélyed, hogy csak 3 pontot veszíts.
2022. nov. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
(1es) Gondolnád? Tényleg csak az a parám, hogy volt egy szintcsökkenés a 3. feladatra. Néha a blokkolás határán álltam, nagyon össze kellett szedjem magam, hogy tudjak még mondani valamit és végül végignyökögtem azt a kb 5 percet, hol töltelékesebben, hol értelmesebben, picit felgyorsulva, de úgy érzemnem volt meg a flowja az egész mondanivalómnak:/
2022. nov. 10. 18:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát az pont az a 3 pont. Tartalom, szókincs, nyelvhelyesség: ezt nézik. A belassulás nem von le többet.

Majd írd meg, mennyit kaptál.

2022. nov. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze világos, csak minden feladatra a külön szempontok alapján is vonhatnak. Mindenesetre megírom majd feltétlenül hogy mennyi lett és köszi a választ/bíztatást!
2022. nov. 10. 18:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Értékelik igen. Van egy beszédtempó, kiejtés, hanglejtés pontszám, illetve a harmadik feladatnál egy összefüggő témakifejtés, illetve szókincs, kifejezésmód. Az első amit irtam az kollektivan az egeszre vonatkozik, tehat ha csak ennél hibaztal a tobbi szepen megy lehet nem kapsz 3 pontot, de mondjuk 2 igen. Ne a legrosszabbra gondolj. Nem fogjak lenullazni.
2022. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen ez egyébként jogos. Tényleg a jóindulaton múlik, meg azon hogy mennyire látták az elején hogy azért általánosan tekintve nem a makogás szintjén vagyok. Mindenesetre az megnyugtat, hogy emlékeim szerint akkor se nagyon kérdeztek bele amikor elakadoztam a harmadik feladat közben. Csak akkor szakítottak félbe, amikor lejárt az idő, mondták hogy itt a vége, végigbeszéltem a rendelkezésre álló időkeretet. Tartalmilag meg bízok a legjobbakban, hogy elégségesnek találták azt, amit mondtam főleg a 3. feladatban, meg persze azért a vitában és a beszélgetés részben is.
2022. nov. 10. 21:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 2017-ben emelteztem angolból, szóbeliről úgy jöttem ki, hogy jónak éreztem, nyilván voltak hibáim, de tudtam, hogy azért nem fogja nagyon lehúzni az írásbelimet (nem vagyok egy szociális ember, mindig a szóbeliken szoktam elvérezni vagy rontani). A saját legnagyobb meglepetésemre max pontot kaptam. :D Az ember szerintem sokszor rosszabbnak érzi a teljesítményét, az, ami neked borzasztó hiba, lehet, hogy a pontozásban csak -1 pont. Én pl. idén nyelvvizsgáztam németből, úgy jöttem ki szóbeliről, hogy hát ez necces, (60 százaléktól van átmenő), néha haboztam, mert nem jutott eszembe egy szó, kicsit csapongtam. Szintén a legnagyobb meglepetésemre 75 százalékot kaptam.


Röviden: Sok múlik a bizottságon, de szerintem nincs okod aggódni, szurkolok! (:

2022. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nos hat nagyon jofejek voltak, nem vontak. Tenyleg nem ertem mert oszinten ugy ereztem hogy nem volt ez tokeletes de ezek szerint megfelelt nekik. 97% igy az egesz. Hatalmas megkonnyebbules. Minden jovobeli erettsegizonek uzenem mostmar en is oszinten hogy nem kell parazni, mert ha latjak rajtad hogy azert nem hozod a legjobb formad mert izgulsz, akkor azt nyitottan fogjak ertekelni. A hozzaszoloknak pedig megegyszer koszonom a valaszokat!
2022. nov. 22. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Nagyon örülök, hogy így sikerült, gratulálok! (:
2022. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!