Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból, ha gyenge B1 szintrő...

Angolból, ha gyenge B1 szintről szeretnék újra "talpra állni" akkor melyik a leghatékonyabb nyelvkönyv (vagy tanulási módszer)?

Figyelt kérdés

Igazság szerint sosem voltam klasszikus B2 szinten mert a nyelvvizsgám (szóbeli origó, írásbeli DExam) a legkönnyebb párosításból lett meg a diploma miatt, de most azt érzem, hogy iszonyatosan sokat felejtettem mert évek óta nem használom.

Beszéd még annyira se megy, mint régen és az olvasás is sokkal görcsösebb.


Viszont nem akarok visszamenni a "How are you?" meg "Good evening" szintre, mert az már egy agyvérzés utáni rehabilitáción is talán menne.


Szóval valami jó B1 újrakezdő könyvre/tanulási módszerre/programra/applikációra vágynék amivel a legpragmatikusabban tudnék fejlődni és megkímélném magam a sok pepecseléstől.


Köszi a segítséget.



2022. nov. 11. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben sok nyelvkönyvünk volt, viszont, amik a legtöbbet segítettek a Solutions- és Grammarway-nyelvkönyvcsalád, illetve a Speaking Perfectly volt. Szoktam is őket ajánlani; kellően tanít, majd begyakoroltat és jól felépített könyvek.


Leírom nekem mi segített, aztán hátha tudsz belőle mazsolázgatni:)

Minden sorozatot angolul néztem, eleinte csak könnyedebb tini sitcom-okat, ahhoz pedig (automatikus, ha igazi nem volt) angol feliratot állítottam (pl. YouTube-on). Ha valamit nem értettem, a kifejezést, szót beírtam a fordítóba. Fontos, hogy úgy tanulsz igazán, ha nem az egész mondatot pakolod a fordítóba, hanem a szavakat, amiket nem értesz, majd magad rakod össze, hogy mi az egész jelentése. Hallás után rám ragadt egy rakat kifejezés.


Meg, ami még az olvasás mellett sokat lendített nálam, az a YouTuberek nézése volt. Pl. Markiplier-t imádom, FNaF videói óta követem, tőle is nagyon sokat tanultam, pedig eleinte erősen mélyvizes választás volt. De, ha szereted a kihívásokat, még inkább tudom ajánlani. Nagggyon hajlamos hadarni, ha belelendül, és nem mindig artikulál kellően (😅), de hamar meg lehet szokni és szeretni a stílusát.

Illetve, ha neked is könnyebb hallás után tanulni, a podcast-ek világa most nagyon pörög, illetve a TedTalk is, biztos vagyok benne, hogy a te kedvenc témáid is feldolgozták mindkét dologgal. A Ted esetén remek angol, néha magyar, feliratok vannak, előbbi szinte mindig, és végtelenül szimpi előadók vannak a legtöbb esetben.


Nem tudom ezekkel mennyit sikeredett segítenem, de remélem legalább azért egy minimálisan mindenképp:)

2022. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van egy olyan youtube/tik-tok csatorna, aminek az a neve, hogy Angol velem. Az hasznos lehet.
2022. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!