Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent a "must be a...

Mit jelent a "must be a freelance service provider"? alól

Figyelt kérdés
Fordítói munkaajánlatoknál látom. Netán számlaképesség?

2022. nov. 20. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A freelancer azt jelenti, hogy szabadúszó vagy, a service provider pedig azt, hogy egy adott szogáltatást nyújtasz.


Tehát, ők egy magánembert keresnek, aki nem egy cég megbízottja. Gondolom a számlaképesség is egy feltétel, de ennyire nem ismerem a fordítói munkákat.

2022. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.


De hogyha szabaduszó vagy (magad ura), azt hogyan tudod bizonyitani? Ha egy cég alkalmazásában lenni - azt kéne bizonyitani, azt a cég tudná helyetted. De magánemberként hogyan?

2022. nov. 20. 20:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerűen, egyrészt, te magad vállalod, nem egy közvetítőn keresztül, plusz, a fizetésnél is te képviseled magad, nem pedig valami cégen vagy közvetítőn keresztül megy a kifizetés.
2022. nov. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze adózni kell, lassan már mindenhol az interneten.


Ezt a számlaképességet hogy oldom meg, ha nem dolgozok (külföldön dolgoztam leginkább, de most itthon vagyok - egy műtét miatt egy ideig nem mehetek vissza)?

2022. nov. 20. 21:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozónak kell lennie a jelentkezőnek.
2022. nov. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Mit dolgoztál külföldön, hogy ennyit nem vagy képes értelmezni?
2022. nov. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Független szakértői vélemèny szükséges. Csak azt fogadják el.

Tudni kéne miről van szó pontosan a teljes magyarázathoz.

2022. nov. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Forditási munka. Külföldi csatornáknak, akik megvetették a lábukat Magyarországon. Nem magát a szavakat nem érttettem, hanem az elméleti oldalát.
2022. nov. 21. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!