Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gimis vagyok. Fel vagyok...

Gimis vagyok. Fel vagyok mentve idegennyelvből de erősen kacsingatok a Televíziózás,rádiózás, sportkommentátorkodás felé Amihez én úgy tudom kell. Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

2022. nov. 23. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Diszlexiás vagy?

Én speciel nem tudom hogy mennyire szükséges a televíziózáshoz, rádiózáshoz, sportkommentátorkodáshoz idegen nyelvismeret, viszont amit tudsz egyrészt, hogy oda teszed magadat az angoltanulásnak, és egy gyengébb középfokú nyelvvizsgával el is intézed, másrészt ha elmész egy csatornához, megpróbálsz egy olyan pozíciót keresni, ahol nem fontos az idegen nyelvismeret, pl. hírfelolvasó a híradóban.

2022. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

:DDDDDDDDDDDDDDDD


Mert ez így megy...elhatározod, hogy az leszel és kész....

vicc

2022. nov. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Barátkozz össze olyan emberekkel, akiknek rokonuk/barátjuk ilyen helyen dolgozik, aztán kerülj közel azokhoz a rokonokhoz/barátokhoz, hangsúlyozd hogy téged mennyire érdekel ez a szakma, és nyert ügyed van. Itt nem számít hogy mit tudsz, és milyen papírod van, sógor koma alapon szerezhető az állások döntő többsége.
2022. nov. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ismerek pár újságírót, aki nem beszél semmilyen nyelvet. Elég nevetségesek minden nyelvtudást igénylő helyzetben. Persze csak nagyon diszkréten, a hátuk mögött szoktunk gúnyolódni rajtuk. Amíg csak magyar celebekkel és sportolókkal dolgozol, addig elmegy, hogy nem beszélsz nyelveket, de amint külföldre kéne menned, egy külföldivel kéne beszélned, vagy csak egy külföldi cikket megérteni, rögtön elvérzel.

Arról nem is beszélve, hogy egy nemzetközi meccsen egy szurkolói transzparenst, reklámot, vagy egyéb feliratot sem tudsz értelmezni segítség nélkül. Nyelvtudás nélkül egy csomó információhoz nem tudsz hozzáférni, egy csomó munkára eleve alkalmatlan vagy, de minimum kevésbé alkalmas, mint mások, akik beszélnek nyelveket. Ha van más, alkalmasabb jelentkező, akkor eleve felvenni sem fognak, de még ha felvesznek is kevesebbet fogsz keresni, mert nem rendelkezel annyira jól használható tudással, mint mások.


A diszlexia és más tanulási nehézségek is leküzdhetők. Megfelelő módszerrel bárki képes nyelvet tanulni. Minél előbb elkezdesz dolgozni rajta, annál hamarabb lesz esélyed sikerrel járni és ahogy mondani szokás, egy egészen más világ nyílik meg előtted a nyelvtudással.


Ráadásul az csak Magyarországon számít nagy dolognak, hogy valaki beszél egy idegen nyelvet. Több külföldi újságíróval találkoztam már, akik 2-3 idegen nyelven is beszélnek az anyanyelvükön kívül - úgy is, hogy már önmagában az anyanyelvük is egy világnyelv és sokkal többre mennek vele, nem úgy mint mi magyarok.


Persze a döntés a tiéd. Nem lehetetlen boldogulni csak magyar nyelvtudással sem - csak nehezebb. Vagy ha úgy tetszik, akkor sokkal könnyebb idegen nyelveket is beszélve.

2022. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!