Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középfokig (teljesen...

Német középfokig (teljesen nulláról) van esélyem pár év alatt eljutni 104-es IQ-val 31 évesen?

Figyelt kérdés

Teljesen nulláról szeretném elkezdeni a nyelvet, mert ki akarok majd költözni egy éven belül Ausztriába olyan szintű nyelvtudással amivel komolyabb ügyeket is tudok intézni (orvosi ellátás, állásinterjú), szóval nem idénymunkára vágyom.


Viszont angolból is annyit felejtettem (a középfokból), hogy épp csak képes vagyok konyhanyelven kifejezni magam egyszerűbb témákban.


Félek, hogy azért nem megy a nyelvtanulás, mert alapból rossz kognitív képességeim vannak (lásd a kérdést) és azért fiatal sem vagyok már.


Szerintetek a fentieket figyelembe véve mennyi esélyem van a célom elérésére?

Illetve ha szorgalmas leszek, akkor mire számíthatok a nyelvtanulásom során?



2022. nov. 25. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
142-es az IQ-m Mensa teszt alapján. Van egy alapfokú angol nyelvvizsgám (diplomához kellett), németből kb. általános iskola 4. osztályos szinten vagyok 8 év iskolai szintű tanulás után. Rengeteget tanultam a nyelvórákra, megszakadtam a kettesért. Minden mást gyorsan tanulok, jó a memóriám, nem is értem, hogy miért nem tudok nyelvet tanulni. Van olyan ismerősöm, aki a tv-ből tanult meg 3 nyelvet felső fokon. Próbáld meg mindenképpen.
2022. nov. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1:


Orosz Gyuri te vagy az?

2022. nov. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Pár év alatt középfokra 80-as IQ-val is el lehet jutni. :)

És már ennyi IQ is elég ahhoz, hogy rájöjjön az ember, nem az éveken van a hangsúly, hanem hogy mennyit foglalkozik vele. Mert ha heti két órát, akkor öt év sem elég, ha meg napi hármat, akkor nem kell egy év sem.

2022. nov. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen van esélyed. De ha biztosra akarsz menni, ne önállóan tanulj, hanem járj el nyelvtanárhoz vagy tanfolyamra. Tudom, drága, de enélkül jóval nehezebb.
2022. nov. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4: Természetesen járok, de sajnos elég gyenge a felfogásom és nehezen értek meg logikai dolgokat. Úgy tudom a németben elég durva nyelvtani szabályok vannak. Ezért is írtam ki a kérdést, hogy mennyire fog menni ilyen képességekkel.
2022. nov. 26. 10:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokat kell tanulni. 2021 decemberben kezdtem (majdnem egy éve) a B1 könyvet kezdem most. viszonylag egyszerű szerkezetek (pl. abban a szép házban) is sok ragozást igényelnek, jóval nehezebb a kedzeti mondatalkotás, mint angolban. Azonban ezek nagy részét az első évben megtanulod, utána ugyanez a logika folytatódik
2022. nov. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!