Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem hasznalom elkopik a...

Nem hasznalom elkopik a nyelvtudas?

Figyelt kérdés

2022. nov. 27. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Igen, foleg a beszedkeszseg.
2022. nov. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Igen, nagyon.
2022. nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Igen, és rohamosan.
2022. nov. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Igen, elkopik de nem tűnik el.


Pár hete jártam úgy, hogy jött hozzánk egy külföldi kolléga akivel nekem kellett foglalkozni, de előtte vagy 1 évig nem is mukkantam meg angolul, hát 1-2 napig iszonyú kínos volt, nagyon darabos voltam, de aztán mintha visszakúszott volna minden, ment folyékonyan.

2022. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
1993-ban csináltam egy középfokú nyelvvizsgát oroszból, amit azóta sem használtam. Így közel 30 év után már az orosz ábécét sem tudnám elmondani. Kellene kb fél év mire megint tárgyalóképes lennék oroszból.
2022. nov. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért tértem át az angol nyelvű olvasásra. Legalább a passzív ne kopjon. Sőt, az fejlődik is, mivel csak-csak mindig van egy-két ismeretlen szó, amit megnézek az olvasó szótárában, illetve meglepő nyelvhasználati jelenség, annak utánakajtatok nyelvtanokban (van, mikor a hatodikban látom igazolva :D ).

A elején munkás dolog volt, ma már nagyjából olyan gyorsan olvasok angolul, mint magyarul. Beszélni meg visszafejlődtem a tíz éves szintjére. :D

2022. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Hú, de még hogy. Én anno elég tisztességesen tudtam angolul, évekig dolgoztam is multinál, ahol egy csomó kolléga külföldi volt, muszáj volt szót értenünk egymással napi szinten. Aztán átkerültem másik munkahelyre, ahol az előzetes ígéretekkel ellentétben nem tudtam használni a nyelvet, és pár év után azt vettem észre, hogy egy értelmes mondatot kinyögni is nehezemre esik. Vért izzadtam, amíg visszatornáztam magam legalább középfoknak megfelelő szintre, amire most ismét szükségem van.
2022. nov. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%
Passzív lesz, és azonnal nem jön magától. Viszont pár hét aktív gyakorlás (például az adott nyelvet beszélő országban töltött hosszabb idő) után visszajöhet, "aktiválódhat"
2022. nov. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!