Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagy eséllyel elrontottam a...

Nagy eséllyel elrontottam a hallásértés feladatokat.. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy a saját szavaimmal fogalmaztam meg, és sokat nem is értettem meg a szövegkörnyezetből, mert még ráadásul recsegett a felvétel és ez is idegesített... Az első résznél 11 feladatvolt, abból egy pontosat kihagytam, a több pontoshoz mindenhova írtam valamit, de nagy eséllyel hülyeséget, egyáltalán nem voltam biztos a válaszaimban (kb. 7-8 pont biztos, a többi tipp).

Nagyon félek, hogy nem lesz meg a 40%, egyébként a beszédkészség vizsgám 90% feletti lett. Nekem valamiért a hallásértés egyáltalán nem megy, pedig rengeteg idegennyelű videót/zenét/szöveget néztem/hallgattam, mégse ment a vizsgán. A nehézség még az volt, hogy mivel ez ugye kétnyelvű, magyar kérdések voltak feladva, amire magyarul kellett válaszolni.

Nagyon gázos a helyzet, már kikészülök idegileg...


2022. dec. 2. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Majd holnapra lenyugszol. Mégis mit kéne tenned? Kivárod az eredményt; a sikerült, jó, ha nem sikerült, mész a következő alkalommal, egy másik fajtára. A Társalkodó állítólag könnyű. Nem dőlt össze a világ.
2022. dec. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, a tudásod az a lényeg nem veszett el, ez a fontos
2022. dec. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Én is nemrég voltam nyelvvizsgán, és pont nálam is az a hallásértés az, ami szerintem lehet, hogy nem lesz meg. Én próbálom ezt úgy felfogni, hogy ha nem megyek át, nem lesz a világnak vége, legalább megtudom, hogy hány százalékot teljesítettem, hogy egyértelmű bukás volt, vagy azért ott voltam a közelében. Nyilván a pénz sajnos elveszik, viszont ilyenkor már nem lehet semmit sem tenni érte, szóval az egyetlen amit az ember tehet, hogy próbál megnyugodni, annak nincs értelme, hogy most ezen aggódik az ember heteket. A világ nem dől össze. Esetleg ha tényleg sikertelen lesz, akkor következőnek megpróbálhatod más nyelvvizsgaközpontnál, hátha találsz egy olyan nyelvvizsgát, aminek a hallásértési feladattípusai szimpatikusabbak.
2022. dec. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolag lehetsz mérges az eredmény miatt, de azon már ne idegeskedj, hogy mit kellett volna máshogy tenni, mert már nem tudod máshogy tenni. De egyik sem vezet sehova. Aludj este 10 van. Ezen mar nem tudsz valtoztatni.
2022. dec. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!