Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnék otthon...

Hogyan tanulhatnék otthon nyelveket? Nyelvtanfolyamra sajnos nincs idő, viszont mindig is imádtam a nyelveket, de úgy rendesen egyiket se sajátítottam el.

Figyelt kérdés

2022. dec. 3. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy felesleges 30 ezred, akkor tudsz tőlük 200 online leckét venni:


[link]


Nagyon érthetően magyarázzák el a dolgokat és a tesztekez bármikor kitoltheted.

2022. dec. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csomó app van, ami az alapokat megtanítja. Ezeket kezdd el, megismered a nyelvet, aztán meglátod van-e értelme komolyabban beleásni magad. (Én spanyolt akartam megtanulni, elkezdtem használni a duolingot, majd rájöttem nem nekem való. Még jó, hogy nem fizettem elő kurzusokra! :))
2022. dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Pár hónapja a finn nyelvnek futottam neki, leírom én miként csinálom, meglátod, van-e olyan amit átvennél belőle :)


Szótanuláshoz különböző appokat használok. Nem szoktam nagyon rágörcsölni a témára, mindig annyi ideig csinálom, amíg kedvem van hozzá. Ha öt perc, akkor öt perc, ha fél óra, akkor fél óra. De minden nap csinálom. Az is változó, hogy éppen melyik alkalmazásba lépek be. Általában a Speakly-t használom, nekem ugyanis ez a legszimpatikusabb. Sajnos a teljeskörű használatért fizetni kell, de a tanítási technikájuk nagyon jó, szóval megfontolandó a dolog.


A közösségi oldalaimon követni kezdtem olyan embereket/oldalakat, amik a finn nyelvet használják. Ez több szempontból is bevált módszer nálam.

1. Az Instagramon általában nem szoktak litániákat írni. Nem vesz sok időt igénybe, de mégis minden nap olvashatsz a célnyelveden egy rövid kis szöveget.

2. Nem a tankönyvi szövegekkel kell megküzdened, az élő, anyanyelvi beszélők által használt nyelvet láthatod. Ez pedig nagyon fontos.

3. A képek és a videók sokszor megkönnyítik a megértést.

4. Felmérheted általa, mennyit haladtál a nyelvtanulással. Gondolok itt arra, hogy elsőre minden tiszta zagyva lesz, aztán szép lassan, egyre több kifejezést fogsz megérteni pl. az Insta sztorikban.


A Spotify még az egyik legnagyobb "aranybánya", ha nyelvtanulásról van szó. Ha az általad hallgatott dalhoz van szöveg is - ami már nagyon sok zenére igaz - akkor gyakorolhatod a kiejtést. Én rengeteg podcastet is szoktam hallgatni a célnyelven. Eleinte nem értettem belőle semmit, de nagyon gyorsan azon kaptam magam, hogy már egyre többször tudom, miről beszélnek. A podcastek között általában olyat keresgéltem, aminek eléggé általános témája van, és sok területet érint. Mert így könnyebb bővíteni a szókincset. Van viszont, amikor pont olyat keresek, amiről konkrétan tudom, hogy miről szól. Mert így könnyebb megérteni magát a szöveget, és megtanulni a mintamondatokat.


A fent említett módszer egy másik változata, amikor a Netflix vagy a Disney+ felületét állítottam át finn szinkronra/feliratra. Elképesztően hatékonyan lehet így tanulni, miközben igazából egy tankönyvet se veszel a kezedbe. Néha a régimódi módszert is alkalmazni szoktam, és azzal is kiegészítem a fentieket, ha van rá időm.


Az internet is tele van egy csomó oktatóanyaggal, érdemes körbenézni, nem feltétlenül kell rááldozni az idődet/energiádat/pénzedet egy nyelviskolára. Persze, ha elakadsz, jól jöhet egy tanár, de egy anyanyelvi szinten beszélő ismerős is elég lehet, az meg nem kerül semmibe :)

2022. dec. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tök jó, amit előző írt, lehet, hogy én is kipróbálom. Még annyit tennék hozzá, hogy (ha egészen kezdő vagy), érdemes kicsi gyerekeknek való rajzfilmeket nézni. Azoknak egyszerű és tanító jellegű a nyelvezete.
2022. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!