Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német nyelvtudásomat hogy...

A német nyelvtudásomat hogy fejlesszem Ausztriába költözéshez?

Figyelt kérdés
Elég jól megy már. Van egy C1-es nyelvvizsgám, viszont kb. B2 szinten vagyok, mert azt csak az érettségihez kaptam meg. Sokat megértek, és egyszerűbb mondatokkal beszélni is tudnék, viszont félek tőle nagyon. Nyelvtanban sok hibám van. Eddig németül olvasok, és sorozatot nézek. A beszédet kéne fejleszteni. Jó lenne pincérnek, vagy pultosnak jelentkezni, nem pedig szobalánynak, viszont ha nem fejlődök, akkor ez nem fog menni. Az angol beszédet omeglen gyakoroltam, viszont oda nem akarok visszamenni, mert sok a nem normális. Bármi tippet meghallgatok. A magántanár az sajnos nem opció.

2022. dec. 5. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
megtanuloknemetul.hu
2022. dec. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Öööö... hogy lehetsz csak b2 szinten ha már van egy komoylabb nyelvvizsgád??? Mást küldtél be magad helyett vizsgázni?
2022. dec. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

[link]



C1:

Megértek hosszabb beszédeket még akkor is, ha azok nem világos felépítésűek, illetve ha a kapcsolódások csak közvetettek és nem egyértelműen jelzettek. Komolyabb erőfeszítés nélkül megértem a tévéműsorokat és a filmeket.


Megértem a hosszú és bonyolult szövegeket, amelyek tényekről szólnak vagy irodalmi jellegűek, továbbá felismerem a stílusbeli eltéréseket. Megértem a speciális témáról szóló cikkeket és a hosszabb, szakmai leírásokat még akkor is, ha azok nem a saját szakterületemmel kapcsolatosak.


"Folyékonyan és azonnal ki tudom magam fejezni; nem sokat keresgélem a szavakat. Rugalmasan és hatásosan használom a nyelvet mind személyes, mind szakmai célokra. Gondolataimat és véleményemet pontosan fogalmazom meg, és ügyesen ragálok a többiek hozzászólásaira.


Világosan és részletesen tudok leírni bonyolult dolgokat más, mélyebben kapcsolódó témaköröket is bevonva, egyes elemeket részletezve, illetve a megfelelő következtetéssel zárva a mondanivalómat.

2022. dec. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Leírtam. Megkaptam az érettségihez.


[link]


"A két tanítási nyelvű nevelés-oktatásban milyen eredménnyel szerezhető nyelvvizsga egyenértékű érettségi bizonyítvány?


A vizsgaszabályzat 54. § (4) bekezdése értelmében a vizsgázó érettségi bizonyítványa, ha a vizsgázó célnyelvből sikeresen teljesítette emelt szinten az érettségi vizsga írásbeli és szóbeli vizsgáit, azoknak minden vizsgarészét, továbbá


a) legalább 60%-ot ért el, és

b) a másik két vizsgatárgyból célnyelven, sikeres, legalább középszintű, vizsgát tett,

felsőfokú (C1) komplex típusú államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak minősül."

2022. dec. 5. 19:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Huhh... köszi a tippet, mondom is a HR-esnek, hogy ezentúl vizsgáztassa a jelentkezőket... :)
2022. dec. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

C1, azaz felsőfokú nyelvvizsgád van és:

"egyszerűbb mondatokkal beszélni is tudnék... Nyelvtanban sok hibám van."


Csak gratulálni tudok a magyar oktatás színvonalához.

2022. dec. 8. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6: nem is az oktatás színvonala... hanem inkább az, hogy a kétnyelvű sulik milyen sekélyes tudásra C1-et adnak...
2022. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azért az oktatás színvonala is elég lent van. Elég magas óraszámban tanultuk a németet, úgyhogy meg kellett volna tanulnunk jól.

Amúgy annyira nem vagyok rossz. Nyilván nem c1-es szint, de a B2 szint az tényleg megvan.

2022. dec. 8. 16:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért a színvonalhoz is hozzátartozik, hogy egy kéttannyelvű gimit úgy végez el az illető, hogy képtelen összetett, nyelvtanilag helyes mondatok megalkotására és folyékony, magabiztos, egybefüggő, választékos beszédre. Az pedig vicc kategória, hogy erre C1 szintű nyelvvizsgát állítanak ki, holott a delikvens tényleges tudása épphogy súrolja a B2 szintet.


Mondjuk őszintén szólva nem csodálkozom, elvégre épp a napokban szavazták meg, hogy a diplomának nem előfeltétele többé a nyelvvizsga megléte, elvégre ha minél kevesebben beszélnek idegen nyelvet, annál kisebb az esélye elhagyni az országot. Logikus :)

2022. dec. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerintem is hülyeség, hogy eltörölték a nyelvvizsgát a diploma megszerzéséhez.

Egyébként megvan már angolból is a C1-em, és azt rendes nyelvvizsgával(IELTS) szereztem. Németből meg nem csak súroltam a B2-t(bár lehet valaki tényleg úgy megy át), hanem középen voltam kb. 83% lett az emelt érettségim, és 60-tól már megvan a B2 a sima sulikban. És az emeltre tényleg azt mondják, hogy olyan, mint a B2 nyelvvizsga. Össze tudok rakni nyelvtanilag helyes mondtatot, viszont a névelők ragozásával vannak gondjaim. Nyilván, amiben több olyan van, az kevesebb eséllyel lesz helyes. De meg tudom értetni magam. Szerintem rengeteg embernek van baja a névelőkkel, gondolom még a németek közt is van. Nálunk is van olyan, aki nem tud magyarul ragozni. Amúgy tudok beszélni, ki tudom fejezni magam. Sok szó még nem jut eszembe, de a legtobb esetben korul tudom irni. Sorozatot is kenyelmesen neztem. Nem ertettem meg mindent, de tudtam kovetni az esemenyeket, es ha egy szo tobbszor elofordult, amit nem ertettem, akkor forditoval leforditottam. Ugyhogy nem vagyok olyan bena, csak gyakorlásra van szükségem.

2022. dec. 11. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!