Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » C1 És C2 nyelvvizsga közötti...

C1 És C2 nyelvvizsga közötti különbség? A C1 is felsőfok? Felvi pontszámítás

Figyelt kérdés

Idén jelentkezem egyetemre, viszont nincs elég plusz pontom, így úgy döntöttem, hogy nyelvvizsgázok angolból. AZt tudom hogy a C típusú nyelvvizsgára jár a 40pont, viszont abból van C1 és C2, a C1 tudomásom szerint könnyebb, de akkor azt is felsőfokúnak veszik és jár érte a több pont? néztem az origo oldalán feltöltött mintafeladatokat, de csak C1-ig vannak fent.

Nem állna szándékomban C2-t tenni ha a C1-re is megkapnám a 40 pontot, a felvi leírása alapján úgy értelmezem, hogy bármelyikre jár, de szeretnék egy megerősítést, hogy biztos legyen!

Van aki már esetleg így szerzett többletpontot és meg is kapta érte a 40-et?



2022. dec. 24. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Miért kell minden egyes nap százával kiírnod ezeket a buta kérdéseket?


Miért csinálod?

2022. dec. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
először teszem fel ezt a kérdést, és nem értem miért buta, ha nem tudsz vagy nem akarsz válaszolni akkor felesleges rákattintanod, magadnak is sok energiát megspórolnál
2022. dec. 24. 15:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverd a szintet a típussal.

C típusú= A+B, tehát szóbeli és írásbeli is

C1 szintű= Magyaro.-n felsőfokú szintként elfogadott (a C2 eföltötti, profi szint)

2022. dec. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A C2 nyelvvizsga közel anyanyelvi szintet jelent, a C1 "csak" felsőfokú nyelvvizsga. Elég nagy különbség van a kettő között.

"...az idegennyelv-tudást igazoló államilag elismert nyelvvizsgáztatásról szóló 137/2008. (V. 16.) Korm. rendeletben foglaltak szerint a Magyarországon letehető legmagasabb államilag elismert nyelvvizsgaszint a C1 (felsőfok)..." [link]

2022. dec. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

"magadnak is sok energiát megspórolnál"

Érdekedben hajlandóak vagyunk sok energiát elfecsérelni, szóval, Miért kell minden egyes nap százával kiírnod ezeket a buta kérdéseket?

2022. dec. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
C2 az sehol sem elvárás tudtommal. A C1 is felsőfok, és amikor felsőfokút kérnek valahol, akkor az C1-et jelenti általában. Meg amúgy C2-őt nem is lehet mindenhol tenni, pl. ilyen ECL, Origó meg az ilyenek nem is szoktak C2-őt tartani. A C2 az már mesterszint tulajdonképpen.
2022. dec. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2022. dec. 24. 19:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

C1 jelenti azt, hogy felsőfok, felvételinél erre adhatnak többletpontot. (C2 az ennél magasabb szint, de én ezt még nem nagyon láttam követelményként egy munkához sem)

A 'C' típus pedig azt jelenti, hogy komplex a nyelvvizsga, azaz szóbeli és írásbeli része is van.

2022. dec. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!