Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan öztönözhetem magam az...

Hogyan öztönözhetem magam az Angol tanulásra?

Figyelt kérdés

Már lassan 10 éve tanuom az Angol nyelvet. Nagyon unom. Ez évben kezdtem el a Franciát... Csodálatos nyelv!

Tudom, hogy az Angol fontos, de valahogy kezdek undorodni az egész tantárgytól. Leginkább azért, mert ugyanazokat a köröket futom az egész tantárgyban. Semmi újat nem láttam az elmúlt 2 évben.



2022. dec. 28. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem az ösztönzött, hogy angol nyelvű youtube-osokat kezdtem el nézni, angol könyveket olvastam, mert még nem jelent meg a fordításuk, angol felirattal nézem a koreai sorozatokat, amik érdekelnek mostanában, plusz rengeteg sorozat/film van, amit nem szinkronoztak le. Híreket is angolul olvasok/nézek, mert kíváncsi vagyok a világra, hogy ők mit látnak/gondolnak.

Ne tantárgyként kezeld, hanem lehetőségként. Párom a videójátékok miatt tanult a leggyorsabban, majd youtube és filmek neki is. Most pedig programozást és 3d modellezést tanul, olyanokat, amiket Magyarországon csak 1-2 iskola "tanít". Olyan fejlesztésekhez, mint az Open AI, Dall-e (amikről a legtöbb magyar még csak nem is hallott a lemaradottságunk miatt) és a modern világhoz elengedhetetlen az angol. Angol tudással kinyílik a világ.

2022. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keress újdonságokat.
2022. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keress újdonságokat - természetesen angolul.
2022. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom őszintén, engem a gimis helyzetem motivált😅 egy jól megírt szintfelmérő után, csodával határos módon, sikerült bejutnom a haladó angolosokhoz, ahol a csapat fele már elve B2-vel a zsebében ült. Hozzájuk képest nekem meg elég szerény tudásom volt csak.

Akkor nem volt könnyű, sokunkat ki is röhögtek legtöbbször, de pont ezek kellettek ahhoz, hogy felszívjam és odategyem magam. Végig az lebegett a szemem előtt, hogy sikerüljön végre felzárkóznom, legyen végre biztos és nagyobb tudásom. És szerencsére bejött.

Ami még nagyon motivált, azok a könyvek és YouTuber-ek voltak; szerettem volna őket magamtól, bárminemű mankó nélkül megérteni. Túlzás nélkül angollal vettem magam körbe mindenhol: telefonom is erre a nyelvre állítottam, csakis angolul néztem, olvastam mindent, lettek külföldi barátaim, akikkel csakis ezen a nyelven tudunk írogatni.

Illetve az is, hogy nem tantárgyként (mint előttem is írták), nem teherként tekintettem a nyelvre, hanem egy olyan dologként, ami segít bármilyen téren, több lehetőséget nyújt, illetve több infót is.

2022. dec. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"ugyanazokat a köröket futom az egész tantárgyban. Semmi újat nem láttam az elmúlt 2 évben."

Csak úgy érzed. Egy bizonyos szint után tényleg egyre nehezebb észrevenni az újdonságokat, hiszen egyre ritkábbak a nyelvben azok a szavak, amelyek neked újak, egyre ritkábban jönnek szembe olyan mondatszerkezetek is, amiket csak mostanában ismertél meg, stb., de ettől még igenis fejlődsz, ha továbbra is foglalkozol vele - és visszafejlődsz, ha nem.

Esetleg valami új hobbihoz kapcsolódóan próbáld használni. Vagy valami új írót találj, akinek a művei lekötnek, egy új sorozatot. De a legjobb az, ha beleszeretsz valakibe, akivel csak angolul tudsz kommunikálni. ;-)

2022. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!